Dzisiaj:
Czwartek, 23 września 2021 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

JAK ROZEJŚĆ SIĘ PO LUDZKU

9 września 2020 | Brak komentarzy

Artykuł Partnera
Każdy kto chociaż raz się rozwodził doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo stresującym wydarzeniem w życiu może być prawne zakończenie związku małżeńskiego.

Zastanawiasz się nad rozwiązaniem przysięgi? Ten artykuł podpowie Ci, jak zrobić to relatywnie szybko. Sprawdź co ma bezpośredni wpływ na wydłużenie całego procesu oraz gdzie szukać profesjonalnego wsparcia.

Fachowe wsparcie minimalizuje ryzyko popełniania podstawowych błędów podczas rozwodu

Otrzymałeś pozew rozwodowy? Pierwsza myśl – szukam adwokata. To właśnie kancelarie mogą pomóc w szybkim oraz bezbolesnym przejściu przez jeden z najtrudniejszych etapów życia. Mocne wsparcie w kłopotliwych chwilach stanowi ogromny plus. Specjalista pozwala podejmować tylko racjonalne decyzje. Warto zauważyć, że podejmowanie pochopnych kroków będzie miało swój negatywny wydźwięk w przyszłości. Alimenty czy nawet brak kontaktu z dziećmi… Tak przykrych skutków rozwodu można uniknąć już na wczesnym etapie rozmowy z współmałżonkiem. Chęć rozwiązania problemów bezpośrednio wpływa na naprawienie relacji, a w czarnym scenariuszu na polubowne sfinalizowanie przysięgi małżeńskiej. Za takie uważa się złożenie pozwu o rozwód bez orzekania o winie. Błyskawiczny czas rozprawy, mniejsze koszty spowodowane wizytą w sądzie i alimenty płatne tylko w przypadku niedostatku finansowego partnera – to główne zalety tego typu wniosku rozwodowego.

Orzeczenie o winie, orzeczenie o alimentach. To takie czynniki wydłużają Twój rozwód

Podstawowym czynnikiem, który zauważalnie wpływa na długość procesu rozwodowego będzie rodzaj składanego pozwu. Całkowity brak orzeczenia o winie jest stosunkowo szybkim sposobem na sfinalizowanie prawnego zakończenia małżeństwa. Jeżeli któraś ze stron zdecyduje się jednak wystąpić z wnioskiem o orzeczeniu winy za rozpad pożycia, proces zdecydowanie się wydłuży. Do standardowej procedury musi być bowiem dołączona specjalistyczna dokumentacja, która obarcza konkretną osobę. Dowody muszą być rzeczowe, a ich zebranie oraz rozpatrzenie przez sąd może ciągnąć się bardzo długo. Dodatkowo, kolejnym czynnikiem wydłużającym rozwód jest zalecenie mediacji pomiędzy współmałżonkami. Na taki ruch decyduje się każdy sędzia, który widzi chociaż cień szansy na uratowanie związku. W rozwiązaniu podstawowych problemów pomoże również profesjonalne wsparcie. Na stronie https://www.rozwodznia.pl/ znajdziesz kompleksowe wsparcie. Korzystając z usług specjalistów, takich jak Kancelaria Adwokacka Chojka, zauważalnie skrócisz czas oczekiwania na rozwód, a sfinalizowanie pozwu nie odbije się negatywnie na psychice. Co warte odnotowania, świadczenia alimentacyjne orzeczone podczas rozwodu także mogą mieć realny wpływ na długość rozwodu. Mowa oczywiście o sytuacji, w której małżonkowie nie są w stanie porozumieć się w sprawie podstawowych kwestii podczas zakończenia pożycia.