Dzisiaj:
Wtorek, 22 września 2020 roku
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

JAK SIĘ POZBYĆ KOMARÓW

14 czerwca 2019 | komentarze 2

Powiat (mimo że nie należy to do jego zadań), w imieniu gmin, chciał również wystąpić do wojewody małopolskiego o opryski samolotowe przeciw pladze komarów po powodzi. Boryka się z nią większość, jeżeli nie wszystkie, gminy powiatu dąbrowskiego.

Starosta zwrócił się do wojewody o sfinansowanie oprysków. Okazało się jednak, że wszystkie grupy zainteresowane (od pszczelarzy po hodowców owoców miękkich) protestują przeciwko temu, gdyż obawiają się skutków użycia środków chemicznych.

Takie protesty występują nie tylko w Małopolsce, ale też w innych województwach dotkniętych plagą komarów po powodzi. Wojewoda więc sfinansował w 80 % środki doraźne przeciw komarom, które mieszkańcy mogą odebrać w poszczególnych gminach i – niestety we własnym zakresie – rozprowadzić w swoim otoczeniu.

us


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 15 czerwca 2019 o 22:21
  A :
  Fakt, w powiecie rolnictwo to jedyne źródło utrzymania wielu rodzin, co samo w sobie jest też problemem, bo przemysł i miejsca pracy praktycznie nie istnieją. Ale dziwię się "hodowcom owoców miękkich" i nie bardzo ich rozumiem. Przecież to co np. wylewają na swoje owoce wieczorami, zwłaszcza w sezonie truskawkowym, to nic innego jak czysta chemia i trucizna. A wielu z nich okresu karancji nie przestrzega i taka "piękna" truskawka już na drugi dzień ląduję na stołach osób spragnionych tego owocu. Starostwo, skoro jest to jego zadanie, powinno takie opryski wykonać, tym bardziej że cierpi większa grupa ludności, a nie tylko "hodowcy owoców miękkich". A tak na marginesie to pszczelarze chyba wiedzą, że owady giną właśnie od oprysków stosowanych przez rolników. Jakaś paranoja to wszystko.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 12)
 2. 16 czerwca 2019 o 21:53
  roben :
  do A: U mnie w okolicy pełno pól truskawek i nie widziałem żeby ktokolwiek teraz jak są owoce je pryskał. Bzdury opowiadasz.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -4 (w sumie : 8)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)