Dzisiaj:
Niedziela, 24 marca 2019 roku
Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon

JOANNA MAZUR W „TAŃCU Z GWIAZDAMI”

26 lutego 2019 | Brak komentarzy

Już w piątek 1 marca rozpocznie się dziewiąta edycja programu „Taniec z gwiazdami”, w którym jedną z uczestniczek będzie pochodząca ze Szczucina Joanna Mazur.

W programie jej partnerem i trenerem będzie Jan Kliment, pochodzący z Czech dwukrotny triumfator tego programu. Joanna Mazur uznawana jest za jedną z najlepszych, niepełnosprawnych zawodniczek w Polsce. Nie raz udowodniła, że nie ma dla niej celów nie do zrealizowania.

Nie widzi – biega z opaską na oczach, w zupełnej ciemności. Biega głownie 400 m startując w grupie T11 z przewodnikiem Michałem Stawickim, z którym jest połączona opaską. Wspólnie z trenerem i przewodnikiem odnieśli wiele sukcesów sportowych potwierdzających jej umiłowanie do sportu i biegania.

Ostatnio w 2018 roku startując w jednej z najtrudniejszych kategorii na 1500 m oraz w biegu na 400 m, pod przewodnictwem Michała Stawickiego wywalczyła w Berlinie złoty medal mistrzostw Europy niepełnosprawnych, srebrny medal na dystansie 200 m oraz brązowy medal na dystansie 100 m. W plebiscycie „Przeglądu Sportowego” została wybrana Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym 2017 roku.

Pierwszy odcinek „Tańca z gwiazdami” zostanie wyemitowany w piątek 1 marca o godz. 20.05 w telewizji Polsat. Trzymajmy kciuki i głosujmy, aby nasza rodaczka zdobyła Kryształową Kulę „Tańca z gwiazdami”.

powiatdabrowski.pl

Foto: www.polsat.pl/program/dancing-with-the-stars-taniec-z-gwiazdami

Obejrzyj film o Joannie Mazur:

„Na Powiślu – Mistrzyni ze Szczucina”


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)