Dzisiaj:
Sobota, 11 lipca 2020 roku
Benedykta, Cypriana, Kaliny, Olgi, Pelagii

Jubileuszowa Dąbrowska Noc Bluesowa zbliża się…

19 lipca 2017 | Brak komentarzy

V Dąbrowska Noc Bluesowa to magia niezwykłego miejsca (dziedziniec byłej synagogi, obecnie Ośrodka Spotkania Kultur), wspaniałej muzyki, która łączy ludzi i tworzy niepowtarzalną atmosferę oraz spragnionej doznań estetycznych na wysokim poziomie publiczności dąbrowskiej i wakacyjnych gości z całego świata naszego urokliwego miasteczka.

 

Podczas tegorocznej edycji festiwalu zaprezentują się zespoły: „White Dust” (młody, energiczny dąbrowski band grający muzykę z pogranicza bluesa i stoner rocka, znany młodej publiczności z bardzo udanego koncertu 25.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie DDK), „Ci Co Wcześniej” (eksperymentalny projekt lokalnych muzyków, wcześniej znany jako „N.O.C.”, cieszymy się, że nie zabraknie tak ważnych dla kultury dąbrowskiej muzyków, jak: Mateusz Łapa, Sebastian Lechowicz, czy Wojciech Kuta), łączący muzykę bluesową z utworami, …których nikt się nie spodziewa.

Gwiazdą wieczoru jest „Nocna Zmiana Bluesa” – Ikona polskiej muzyki bluesowej (www.nocnazmianabluesa.pl ) Po raz pierwszy – staraniem Dąbrowskiego Domu Kultury – wystąpi zespół takiego kalibru! Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego „Nocna Zmiana Bluesa” w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów! Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe!

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium, a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

„Nocna Zmiana Bluesa” to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland czy występ w popularnym programie „Szansa na sukces” w TVP.
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!
Na koncert Sławka Wierzcholskiego i „Nocnej Zmiany Bluesa” składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Często już od początku koncertu słuchacze proszą o swoje ulubione numery. Dlatego nigdy na koncercie nie zabraknie takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Nieznajomy przyjaciel”, „Ciężki dzień”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker”, „Chory na bluesa” i wielu innych. W trakcie koncertu Sławek zachęca publiczność do aktywnego udziału: uczy „amerykańskiego” klaskania na 2 i 4, śpiewania chórków zaś kulminacją każdego koncertu jest chóralnie odśpiewany Chory na bluesa.

Dąbrowska Noc Bluesowa będzie ostatnim akordem Dni Dąbrowy Tarnowskiej. Honorowy patronat nad przebiegiem wydarzenia objął Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej. Głównymi organizatorami są Dąbrowski Dom Kultury oraz Sebastian Lechowicz – inicjator przedsięwzięcia, lider zespołu „Ci Co Wcześniej”.

W przypadku niepogody (deszcz) koncert zostanie przeniesiony do Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Kościuszki 11.

Startujemy w piątek 21 lipca o godz.18:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Sponsorzy: HBMI Hurtownia Budowlanych Materiałów Instalacyjnych, AR-Inst Arkadiusz Pytka, RedAlert

Patronat medialny: TVP3 Kraków, RDN Małopolska, e-Kurier Dąbrowski, Miastoiludzie.pl, Tarnowska.tv, tarnow.in, Koncertowy Tarnów i Okolice, MuzycznyTarnow, Radio Szok Party

Link do wydarzenia (Facebook):
https://www.facebook.com/events/2023351837896761/

plakat


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)