Dzisiaj:
Poniedziałek, 22 lipca 2019 roku
Wawrzyńca, Marii Magdaleny, Pankracgo

Kasia Kowalska na 3 MAJ SIĘ Festival

11 kwietnia 2017 | komentarze 2

Ikona polskiego popu i rocka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych artystek. Autorka kompozycji z czołówek list przebojów. Jej pełnego przebojów, magii i niesamowitej energii koncertu „The Best Of” będą mogli wysłuchać wszyscy, którzy w sobotę 6 maja odwiedzą tuchowski rynek.

Kasia Kowalska będzie gwiazdą tegorocznego 3 MAJ SIĘ ZDRÓW Festival.


Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jako nastolatka, na znak buntu, z głową ogoloną jak Sinead O’Connor, uciekła z domu na festiwal do Jarocina. Już wtedy muzyka była dla niej czymś niezwykłym, ogromnym źródłem emocji. Dziś to ona, poprzez swą muzykę, daje ludziom wyjątkowe emocje i siłę, by zmierzyć się z codziennością. Ma na koncie wiele prestiżowych nagród, w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Każdy z jej albumów pokrył się kilkakrotną platyną. Jest autorką wielu przebojów: „Prowadź mnie”, „Coś optymistycznego”, „Wyznanie”, „Wyrzuć ten gniew”, „Spowiedź”, „Co może przynieść nowy dzień”. Choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: wielka miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje. W ubiegłym roku opublikowała singiel „Aya”, który jest następstwem zmian w jej życiu. Tytuł to skrót od rytualnego psychodeliku ayahuasca, który spożywają południowoamerykańscy Indianie. Artystka odwiedziła ich podczas podróży po tym kontynencie. W nowym materiale śpiewa: „Rzuć za siebie – zwątpień czarnych garść, zajrzyj w siebie – w świat jaskrawych barw. Wszystko, czego pragniesz, jest już w Tobie”. Kompozycja prezentuje bardziej pozytywne podejście do życia i twórczości, niż to zawarte na poprzednich płytach. Także muzycznie jest bardzo interesująco. Artystka miesza blues ze starym, dobrym, gitarowym rockiem, a wszystko przyprawia odrobiną tajemniczego etno. Udowadnia, że wciąż ma bardzo mocny, rockowy wokal oraz ogromne pokłady scenicznej energii do uwolnienia.

Oprócz nowego materiału w Tuchowie można się spodziewać także wykonania największych przebojów Kasi Kowalskiej. Początek tego koncertu – po występie MC Silka – około godz.20-ej.

Zainicjowany przez Centrum Zdrowia Tuchów 3 MAJ SIĘ ZDRÓW współorganizują: Fundacja Zdrowym Być, RDN i Dom Kultury w Tuchowie. W tym roku, w związku z zawiązaniem koalicji dla czystego powietrza na Pogórzu, do tego grona dołączyła także grupa działaczy Powietrza Tuchów oraz stowarzyszenie Mamy Tarnów.

Tutaj link do nowego utworu Kasi Kowalskiej Aya:
https://www.youtube.com/watch?v=IFyRveSBGWI

plakat


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 12 kwietnia 2017 o 10:09
  Brum :
  Ale że co? Mamy sie cieszyć że Kasia Kowalska będzie w Tuchowie? W Dębicy też pewnie będą jakieś koncerty i w Krakowie. I co też mamy się cieszyć ? Mieszkamy w Dabrowie, co nas Tuchów interesuje? Zaproście KK do Dabrowy i wtedy napiszcie newsa.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 7)
 2. 17 kwietnia 2017 o 10:48
  Staly Obserwator :
  W Dąbrowie Tarnowskiej brak jest przestrzeni na takiego rodzaju imprezy artystyczne. Dlaczego???. Poprzedni oraz obecni włodarze naszego miasta nie interesują się stworzeniem takich miejsc przestrzennych w Rynku (plant miejskich ) ,oraz parku miejskiego. Poprostu należy w ramach przebudowy rynku miejskiego i parku miejskiego wybudować amfiteatry , które będą miały możliwość organizacji tego typu imprezy , występów zespołów muzycznych, folklorystycznych i różnych spotkań z ludzmi kultury dla całego społeczeństwa miasta Dąbrowy Tarnowskiej. Amfiteatry mogą funkcjonować od wiosny do jesieni , które w bezprzeczny sposób zintegruja młode pokolenie i starsze społeczeństwo naszego miasta. Ewidentnie ta forma przyczyni się do ożywienia tych miejsc , wraz z infrastrukturą małej gastronomii i kawiarenek , napoje , lody, i wiele innych ciekawych potraw tzw.barow szybkiej obsługi. Rynek ( planty miejskie) obraz nędzy i rozpaczy jak na miasto powiatowe wraz z zdewastowanym parkiem miejskim w tym ( ogród Jordanowski -płac zabaw) od 20 lat nie remontowany.Wstyd i hańba dla Was rajcy miejscy, oraz włodarze. Nie róbcie nam z miasta wiochy! !!!!!.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)