Dzisiaj:
Wtorek, 27 października 2020 roku
Frumencjusza, Iwony, Sabiny, Siestrzemiła, Wincentego

„KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”- PODSUMOWANIE

1 września 2020 | komentarzy 5

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w piątek 28 sierpnia bieżącego roku dąbrowscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 72 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.

W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

W piątkowych działaniach uczestniczyło 8 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 72 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Warto podkreślić, że na terenie powiatu dąbrowskiego podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 1 września 2020 o 23:18
  kierowca :
  Takie kontrole powinny być codziennością, w każdej wiosce, jazda 90 km/h to norma. Ci co jeżdżą wolniej, uznawani są za walidrogami... 72 osoby tylko na jednej drodze, to daje do myślenia o skali nieudolności policji wobec wszystkich dróg powiatu w okresie innym, niż tego typu akcje.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 18)
 2. 2 września 2020 o 13:11
  Barbara :
  Jeżeli wychodzimy z założenia, że przepisy są po to, żeby je łamać, to mamy, to co mamy. Nieudolność policji? Czy tylko bat ma nas wychowywać? Myślenie nie boli.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 7)
 3. 2 września 2020 o 18:34
  Kolekcjoner :
  Do kierowca, raczej skali bezmyślności kierowców i braku wyobrażenia o podstawach poruszania się po drogach,a myślenie bez mózgów nie zastąpią żadne kontrole.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 7)
 4. 3 września 2020 o 12:04
  Mario :
  Dawniej pod mrówką na zazamczu stała policja i był spokój teraz urządzają sobie wyścigi aż do ulicy Nowej szczególnie od godziny 15 do późnych godzin wieczornych tak niewiele potrzeba aby doszło do tragedii tędy jeżdżą dzieci na rowerach czy naprawdę musi coś się stać żeby podjąć jakieś działania?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +4 (w sumie : 4)
 5. 8 września 2020 o 10:26
  zb :
  Standard Policji z Dąbrowy Tarnowskiej co do miejscowosci Nieczajna Górna.N ajpierw jakis czas na krzyżówce przy moscie następnie przejazd do Luszowic o czy wszyscy wiedzą a potem chulaj dusza piekła nie ma .to co wydziwiają kierowcy na odcinku od mostu w Nieczajnej Górnej w kierunku Luszowic jest zatrważające.Prośba do Policji w Dąbrowie aby zmienili miejsce kontroli szybkosci np. gdzies w połowie Nieczajni Górnej
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)