Dzisiaj:
Sobota, 11 lipca 2020 roku
Benedykta, Cypriana, Kaliny, Olgi, Pelagii

KLUB SENIOR+ OTWARTY W SMYKOWIE

5 kwietnia 2019 | 1 komentarz

W Smykowie (gm. Radgoszcz) dokonano uroczystego otwarcia Klubu Senior+, który powstał dzięki modernizacji i adaptacji dawnego domu ludowego.

Nowoczesna placówka będzie miejscem relaksu, zorganizowanych zajęć i ćwiczeń, gdyż zakupiono urządzenia do aktywności fizycznej. Budynek posiada też zaplecze kuchenne.

Ta inwestycja jest wyrazem troski, jaką samorząd otacza seniorów. Nasze społeczeństwo jest coraz starsze, dlatego tego typu obiekty są niezwykle istotne – zauważył ks. prałat Bogdan Kwiecień, proboszcz Luszowic, który poświęcił pomieszczenia klubowe.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego zadania. Wielu ludzi włożyło ogrom pracy w remont placówki. Wyrazy uznania i słowa podziękowania należą się mieszkańcom Smykowa, a szczególnie byłemu sołtysowi, panu Józefowi Babiarzowi za poniesiony trud i poświęcenie w budowę domu ludowego, który teraz został zaadaptowany na potrzeby klubu – przypomniał Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

Uczestnicy uroczystości nie kryli zadowolenia z inwestycji. – Wspaniały obiekt. Cieszymy się, że gmina pamięta o nas seniorach, że stworzono nam miejsce do spotkań. Możemy wyjść z domów, integrować się zamiast siedzieć w samotności w czterech ścianach – podkreślali seniorzy ze Smykowa.

Na zakończenie wydarzenia zaproszono wszystkich na obiad i słodki poczęstunek. Nadszedł czas na zwiedzanie pomieszczeń i rozmowy towarzyskie. Projekt przewiduje 20 miejsc dla seniorów. Klub „Senior +” realizowany jest w ramach programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015 – 2020, Edycja 2018. Gmina otrzymała na ten cel dotację z budżetu Wojewody.

UG Radgoszcz

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 6 kwietnia 2019 o 11:31
    Kopernik :
    Świetna inwestycja dla gminy tonącej w długach,obligacje na budowę przedszkola czekają na spłatę.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)