Dzisiaj:
Niedziela, 23 lutego 2020 roku
Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz, Piotr, Romana, Roma, Seweryn

KOLĘDOWANIE DLA SENIORÓW

23 stycznia 2020 | komentarze 3

21 stycznia późnym popołudniem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili w Ośrodku Spotkania Kultur ze specjalnym koncertem dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W różnorodnym repertuarze przeplatały się tradycyjne kolędy i góralskie nuty, a świątecznego nastroju dopełniała recytacja wierszy o tematyce bożonarodzeniowej.


W koncercie najmłodszymi wykonawcami byli uczniowie klasy III c: Kinga Fido, Blanka Pietras, Wiktoria Mrówka, Nadia Stachura, Hanna Rej (akompaniująca na skrzypcach) oraz Filip Adamczyk. Niezwykłą energię wniósł szkolny zespół wokalny Muza w składzie: Magdalena Waryas, Emilia Sokołowska, Aleksandra Kwiecińska, Joanna Rembowska, Alicja Świętek, Julia Banaś, Klaudia Podkówka, Wiktoria Świerczek, Susanna Wiatr, Aleksandra Pietras, Oliwia Baran. W siostrzanym duecie zaśpiewały Anna i Faustyna Kolak, drugi duet to Julia Marek i Kacper Orszulak. W solowym popisie usłyszeliśmy też Amelię Marszałek oraz Katarzynę Toczek, która akompaniowała sobie na skrzypcach. Wiersze recytowali: Patryk Marek, Jakub Kozicki i Hubert Lichorobiec. Nad oprawą muzyczną czuwał Piotr Fido.

Wszystkie występy nagradzane były przez licznie zgromadzoną publiczność gromkimi brawami. Tak się złożyło, że koncert odbywał się w Dniu Babci, a w przeddzień Dnia Dziadka, dlatego też nie zabrakło życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków oraz odśpiewanego chórem „Sto lat”. Na zakończenie miłego wieczoru Prezes UTW pani Krystyna Guzik serdecznie podziękowała młodym, niezwykle utalentowanym wykonawcom i wyraziła nadzieję, że podobne spotkanie odbędzie się znów za rok.

Uczniów do występu przygotowały nauczycielki: Ewa Michoń, Renata Bułat i Lucyna Chojnowska.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 24 stycznia 2020 o 11:04
  Anonim :
  Piękny koncert! Uzdolnione dzieci, zaangażowane nauczycielki, dumni rodzice, szczęśliwi seniorzy. Wszystko to - we wspaniałym wnętrzu byłej synagogi, która jeszcze kilka lat temu była w ruinie. Wartościowa tradycja - oby była kontynuowana.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +6 (w sumie : 6)
 2. 8 lutego 2020 o 19:42
  rabini :
  przewracamy sie w grobie!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)
 3. 10 lutego 2020 o 09:20
  mieszkaniec :
  Dla skandalu międzynarodowego.Mało miejsca w kościołach.Synagogi wam trzeba. Z Jak można kolędowanie urządzić w synagodze.kto to wymyślił i po co
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)