Dzisiaj:
Czwartek, 19 lipca 2018 roku
Alfreda, Rufina, Wincentego, Wodzisława

Koleżanka Iwony Cygan pozostanie w areszcie

23 stycznia 2018 | Brak komentarzy

Koleżanka zamordowanej w 1998 roku Iwony Cygan – Renata G.D., oskarżona o utrudnianie postępowania karnego i składanie fałszywych zeznań, pozostanie w areszcie co najmniej do 13 czerwca – postanowił we wtorek Sąd Apelacyjny w Rzeszowie. SA utrzymał orzeczenie rzeszowskiego sądu okręgowego w tej sprawie.

Jak poinformował PAP rzecznik SA w Rzeszowie sędzia Stanisław Sielski, Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy postanowienia sądu niższej instancji także w stosunku do 12 innych oskarżonych w tej sprawie, których zażalenia na areszty wpłynęły do SA.

Są to: Oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w 1998 roku Iwony Cygan, obecnie 46-letni Paweł K., jego ojciec – Józef, oskarżony o współsprawstwo w popełnieniu zabójstwa Iwony Cygan, a także 10 spośród 14 oskarżonych byłych i obecnych funkcjonariuszy policji, którym prokurator zarzucił nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poplecznictwo, czyli utrudnianie postępowania karnego.

Oni pozostaną w aresztach także co najmniej do 13 czerwca. Sędzia Sielski dodał, że w razie konieczności areszty mogą zostać przedłużone.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa przed prawie 20 laty Iwony Cygan obejmuje 17 osób, w tym 14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji. Sprawę ma rozpoznać Sąd Okręgowy w Rzeszowie, który pod koniec ub. roku zwrócił do prokuratury akt oskarżenia w celu uzupełnienia śledztwa. Prokuratura złożyła zażalenie na zwrot, które ma zostać rozpoznane przez rzeszowski sąd apelacyjny w lutym.

 

czytaj więcej

źródło: Radio Kraków

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)