Dzisiaj:
Wtorek, 20 października 2020 roku
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis

KONCERT PAPIESKI

25 września 2019 | Brak komentarzy

W dąbrowskiej świątyni p.w.NMP Szkaplerznej w niedzielny wieczór 6 października o godz.19:00 odbędzie się niezwykły koncert „Habemus Papam! Pamięć i tożsamość” dedykowany św. Janowi Pawłowi II.

Wystąpią artyści związani z Agencją „Impressja”: Paweł Łukasik (altówka), Katarzyna Guran (sopran), Joanna Błażej-Łukasik (fortepian/słowo wiążące, menager zespołu), Marta Rychlik-Stanula (skrzypce), Artur Łukasik (kontrabas).

Jest to wyjątkowy w swojej atmosferze i wymowie recital, łączący muzykę z poezją K.Wojtyły, Ks.J.Twardowskiego, K.Wierzyńskiego i innych. Poezja i muzyka pięknie dopełniają się, wzajemnie tworząc niepowtarzalny koncert, który porusza do głębi serce każdego słuchacza. Zarówno zawarta w programie muzyka, jak i wiersze cechuje prostota formy, subtelność i elegancja w doborze środków.  Utwory poetyckie w całości spotkania przeplatane są muzyką, która jest pieczołowicie dobrana tak, ażeby charakterem i odpowiednim natężeniem przekazu dopełnić treści czytanego wcześniej wiersza.

Współorganizatorami koncertu są: Dąbrowski Dom Kultury i Parafia Rzymsko-Katolicka w Dąbrowie Tarnowskiej. Odbędzie się on w ramach projektu „Spotkania z kultura bliską i daleką”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach III Edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami całego projektu są burmistrzowie 3 gmin: Żabna – Marta Herduś, Radłowa – Zbigniew Mączka i Dąbrowy Tarnowskiej – Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy, uczcijmy pamięć największego naszego rodaka w historii Polski!

DDK

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)