Dzisiaj:
Wtorek, 18 lutego 2020 roku
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zuzanna, Zula

KONCERT „W HOŁDZIE WOLNOŚCI”

7 października 2019 | 1 komentarz

Jak co roku wrzesień skłania do zadumy i refleksji. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej jest okazją, by oddać hołd wolności, za którą wielu poświęciło życie, a dziś szczęśliwie jest naszą rzeczywistością.

27 września 2019 r. w Hali Sportowej w Mędrzechowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne. Koncert patriotyczny „W hołdzie wolności” był muzyczno-literackim dziełem , dialogiem poezji, muzyki i tańca.

Pięknie zaaranżowane utwory zabrzmiały w wykonaniu Klubu Seniora Pozytywnie Zakręceni, uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej, Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie i Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej pod batutą Andrzeja Komorowskiego. Wykonawcy przenieśli widownię w świat piosenek przepełnionych nostalgią, smutkiem i nadzieją. Zwieńczeniem widowiska był piękny taniec flag.

W koncercie wzięło udział wielu mieszkańców Gminy Mędrzechów. Nie zabrakło przedstawicieli samorządu gminnego: wójta Krzysztofa Korca, przewodniczącej Rady Gminy Barbary Brożek, sekretarz Gminy i radnej Powiatu Dąbrowskiego Barbary Pobiegło. Organizatorem koncertu był Wójt Gminy Mędrzechów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie.

Uroczystość odbyły się w ramach projektu CZTERY PORY BIBLIOTEKI dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

UG  Mędrzechów

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 8 października 2019 o 11:15
    Widz :
    Piękny koncert . Można było przeżyć wiele wzruszających chwil. Dobrze , że miał charakter wielopokoleniowy. Dziękujemy i gratulujemy organizatorom.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)