Dzisiaj:
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku
Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela

KONIEC PRAC REMONTOWYCH W BUDYNKU DDK

19 grudnia 2018 | Brak komentarzy

Dobiegły końca prace remontowe w budynku Dąbrowskiego Domu Kultury w ramach zadania realizowanego w Programie Operacyjnym „Infrastruktura domów kultury” na 2018 rok.

Wykonawca-Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Nowak w Dąbrowie Tarnowskiej zgłosił gotowość do odbioru. W toku prac prowadzonych od lipca b.r. odbudowano drenaż wokół budynku, który był głównym powodem notorycznego zalewania piwnic, zawilgocenia fundamentów i ścian oraz fatalnego wpływu na konstrukcję zabytkowego „Sokoła” – siedziby domu kultury i kina.

Poprawiono estetykę wokół budowli, odbudowując chodnik i poprawiając najbliższe otoczenie, zamontowano specjalną pompę pomocną w odprowadzaniu wilgoci do kanalizacji miejskiej, wykonano izolację pionową i poziomą. Kolejnym, ważnym etapem prac była rewitalizacja piwnic, poprawa funkcjonalności holu oraz gruntowny remont klatki schodowej z wymianą instalacji elektrycznej i archaicznej rozdzielni obsługującej pierwsze piętro oraz klatkę schodową, montażem nowoczesnego oświetlenia LED. Radykalnej modernizacji doczekały się też toalety obok biura i sali lustrzanej, obsługujące duże ilości uczestników zajęć tanecznych i innych form amatorskiego ruchu artystycznego. Bardzo pozytywnie na estetykę wpłynęła też wymiana stolarki drzwiowej na piętrze (wszystkie pomieszczenia) i klatce schodowej. Stare drzwi pamiętały zamierzchłe czasy słusznie minione… lat 60-ych XX w. Rewolucję przeszły też pomieszczenia biurowe (podwieszane sufity, nowoczesne oświetlenie, nowe kolory na ścianach i nowe, estetyczne drzwi). Renowacji poddano parkiet w sali lustrzanej i kabinie projekcyjnej kina.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 300.000 zł oraz ze środków własnych gminy Dąbrowa Tarnowska w kwocie 197.730,00 zł.
Uroczyste otwarcie nastąpi w lutym, po zakończeniu prac prowadzonych w ramach innego grantu w sali widowiskowej i w jej najbliższym otoczeniu.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)