Dzisiaj:
Poniedziałek, 22 lipca 2019 roku
Wawrzyńca, Marii Magdaleny, Pankracgo

KONIEC PRAC REMONTOWYCH W BUDYNKU DDK

19 grudnia 2018 | 1 komentarz

Dobiegły końca prace remontowe w budynku Dąbrowskiego Domu Kultury w ramach zadania realizowanego w Programie Operacyjnym „Infrastruktura domów kultury” na 2018 rok.

Wykonawca-Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Nowak w Dąbrowie Tarnowskiej zgłosił gotowość do odbioru. W toku prac prowadzonych od lipca b.r. odbudowano drenaż wokół budynku, który był głównym powodem notorycznego zalewania piwnic, zawilgocenia fundamentów i ścian oraz fatalnego wpływu na konstrukcję zabytkowego „Sokoła” – siedziby domu kultury i kina.

Poprawiono estetykę wokół budowli, odbudowując chodnik i poprawiając najbliższe otoczenie, zamontowano specjalną pompę pomocną w odprowadzaniu wilgoci do kanalizacji miejskiej, wykonano izolację pionową i poziomą. Kolejnym, ważnym etapem prac była rewitalizacja piwnic, poprawa funkcjonalności holu oraz gruntowny remont klatki schodowej z wymianą instalacji elektrycznej i archaicznej rozdzielni obsługującej pierwsze piętro oraz klatkę schodową, montażem nowoczesnego oświetlenia LED. Radykalnej modernizacji doczekały się też toalety obok biura i sali lustrzanej, obsługujące duże ilości uczestników zajęć tanecznych i innych form amatorskiego ruchu artystycznego. Bardzo pozytywnie na estetykę wpłynęła też wymiana stolarki drzwiowej na piętrze (wszystkie pomieszczenia) i klatce schodowej. Stare drzwi pamiętały zamierzchłe czasy słusznie minione… lat 60-ych XX w. Rewolucję przeszły też pomieszczenia biurowe (podwieszane sufity, nowoczesne oświetlenie, nowe kolory na ścianach i nowe, estetyczne drzwi). Renowacji poddano parkiet w sali lustrzanej i kabinie projekcyjnej kina.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 300.000 zł oraz ze środków własnych gminy Dąbrowa Tarnowska w kwocie 197.730,00 zł.
Uroczyste otwarcie nastąpi w lutym, po zakończeniu prac prowadzonych w ramach innego grantu w sali widowiskowej i w jej najbliższym otoczeniu.

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 10 stycznia 2019 o 15:46
    Z ukosa.Obywatel; :
    Czy nie zwracacie mieszkańcy miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska, ze od kilku lat jedynym wykonawcą robót remontowo-budowlanych w budynkach uzytecznosci publicznej mienia gminnego ,jest ten sam "monopolista ".Zgodnie z Nowym Statutem Gminy Dąbrowa Tarnowska, oraz Regulaminem Komisji Rewizyjnej należy się tej sprawie przyjrzeć ( dotyczy konkretnie postępowania przetargowego ) , w Referacie IZP Urzędu Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej. Obywatele zgodnie z nowela ustawy o samorządzie gminnym z racji prawa stanowiącego napewno wcześniej, czy później się nie tylko przetargami ( dokumenty do wglądu na wniosek zainteresowanego do Burmistrza Kaczmarskiego ) , jak i innych spraw objętych działalnością pozostałych Referatów min Mienia Komunalnego , Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa i innych. Obywatel nie moze jedynie sprawdzić tzw.RODO czyli Referat Spraw Obywatelskich oraz częściowo Referatu Kadr w tym RODO. Finanse publiczne w tym nowym otwarciu zgodnie z przytoczona nowela sa do wglądu każdego obywatela. Mam nadzieje, że obecna Komisja Rewizyjna majaca w tej kadencji bardzo odpowiedzialne oraz rozszerzone kompetencje min. kontrola wszystkich jednostek organizacyjnych gminy wywiaze sie transparetnie z nałożonych im ustawo oraz prawnie z zapisanych i nałożonych obowiazkow. Życzę powodzenia.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)