Dzisiaj:
Niedziela, 24 marca 2019 roku
Dzierżysława, Dziersława, Gabor, Gabriel, Marek, Sewer, Sofroniusz, Szymon

„La Traviata” w dąbrowskim „Sokole”

4 marca 2017 | Brak komentarzy

Takie wydarzenia dzieją się raz na jakiś czas – widzowie i wierni melomani będą mogli zobaczyć w sobotni wieczór 11 marca (godz.18:45) w dąbrowskim Kinie „Sokół” spektakl Giuseppe Verdiego „La Traviata” z udziałem jednej z najbardziej charyzmatycznych śpiewaczek operowych świata – Sonyi Yanczevej, wprost ze sceny „Metropolitan Opera” w Nowym Jorku.

Opera Verdiego zostanie pokazana „na żywo” w ramach cyklu transmisji w sezonie 2016/17 i już teraz została okrzyknięta jednym z najważniejszych wydarzeń!

Dyrygentem będzie Nicola Luisott, spektakl reżyseruje Willy Decker, choreografię opracował Athol Farmer. W rolach głównych: Sonya Yoncheva, Michael Fabiano, Thomas Hampson. Przedstawienie trwa około 3 godzin (w tym 1 przerwa)

Słynne arcydzieło Verdiego w niemniej słynnej inscenizacji Willy’ego Deckera to produkcja, które obiegła niemal cały świat operowy. Była prezentowana na prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji „The Met: Live in HD”. Dziś Traviata należy do najbardziej popularnych oper, jednak jej premiera w Wenecji w 1853 r. stała się jedną z bardziej spektakularnych klap i skandali w historii opery. Choć Verdi starał się złagodzić w swym dziele wydźwięk oryginału (powieści „Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa syna), to publiczność nie była w stanie znieść na scenie operowej kurtyzany jako postaci pozytywnej, i tego, że akcja rozgrywa się współcześnie. Mimo to rola Violetty Valery (tytułowej „traviaty”, czyli z jęz. włoskiego „zbłąkanej”) stała się koronną partią największych sopranów, a melodyjne i poruszające dzieło – przebojem repertuaru operowego.

Na portalu www.kinosokol.pl można rezerwować miejsca i kupować bilety (35 zł – normalne, 30 – ulgowe).

DDK

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)