Dzisiaj:
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 roku
Asteria, Bernard, Bogdan, Borys, Filomena, Laurencjusz, Wawrzyniec, Prochor, Wierzchosław

LIDERZY SZLACHETNEJ PACZKI PILNIE POSZUKIWANI!

29 sierpnia 2019 | komentarze 3

Ruszyła rekrutacja Liderów do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA.

To właśnie od nich zależy ile potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. Wyślij zgłoszenie, dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki w swoim mieście i zmieniaj świat na lepsze.

SZLACHETNA PACZKA to jeden z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Co roku  dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w prawdziwej biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki – pomaga dzieciom z problemami przezwyciężyć szkolne trudności i uwierzyć w siebie. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Liderzy, którzy poprowadzą SZLACHETNĄ PACZKĘ i AKADEMIĘ PRZYSZŁOŚCI w swojej lokalnej społeczności.

Kim jest Lider?

Zadaniem lidera jest całoroczne zarządzanie projektem w miejscu zamieszkania. Lider rekrutuje wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a potem połączenie ich z darczyńcami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc – tłumaczą organizatorzy. – Poszukiwanych jest wielu liderów, którzy stworzą rejony na terenach poszczególnych gmin.

Co zyskuje Lider?

To jest w ogóle coś niesamowitego w tym projekcie, że tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat może tyle dać. Uczymy się bardzo wiele o samych sobie, w czym pomagają spotkania z rodzinami i w rejonie, kiedy razem pracujemy. Poznajemy innych wolontariuszy i dzięki temu dowiadujemy się wielu rzeczy o sobie. Uczymy się rozmawiać z innym człowiekiem, jak mu pomóc i gdzie znajdować płaszczyznę do pomocy. Jak to zrobić mądrze i dobrze. Nauczyłam się również rzeczy bardzo prostych i przydatnych w normalnym życiu, jak zarządzanie swoim czasem i kalendarzem. To dotyczy też interakcji międzyludzkich, kwestii związanych z zarządzaniem ludźmi w rejonie, podziałem zadań.- mówi Magda, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

Liderzy PACZKI i AKADEMII stają się prawdziwymi Project Managerami – z pełnym wachlarzem swobody działania, ale i odpowiedzialności. Nowi Liderzy są poszukiwani szczególnie w Twojej miejscowości .

Szukamy ludzi, którzy chcą:

➢ pomagać,

➢ być potrzebni,

➢ zrobić coś, co ma znaczenie,

➢ podzielić się swoimi zasobami,

➢ mieć wpływ na zmianę życia innych ludzi.

Jak się zgłosić?

 1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
 2. Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
 3. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
 4. Przyjdź na spotkanie wdrożeniowe
 5. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać

Dzięki Tobie zmienią się historie ludzi w potrzebie!

 Stowarzyszenie WIOSNA 

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 30 sierpnia 2019 o 16:04
  Piotr :
  Po tym co działo się w stowarzyszeniu i jego władzach w ostatnim roku trudno się zaangażować w to dzieło, tym bardziej, że bieda w Polsce została praktycznie zlikwidowana na co wskazują statystyki.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 12)
 2. 31 sierpnia 2019 o 12:59
  Ja :
  Zgadzam się z Piotrem, rządowa propaganda głosi, że tak dobrze, jak teraz, nie było nigdy, Polacy są szczęśliwi, pieniądze lecą z każdej strony -same plusy.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 10)
 3. 3 września 2019 o 17:05
  ombre :
  szkoda ze za darmo leci ta kasa
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)