Dzisiaj:
Czwartek, 26 kwietnia 2018 roku
Klaudiusza, Marceliny, Marii, Marzeny

Lutowy numer „Powiśla Dąbrowskiego”

1 lutego 2013 | Brak komentarzy

W kioskach i sklepach w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w pozostałych gminach powiatu dąbrowskiego można kupić lutowe wydanie miesięcznika społeczno – informacyjnego „Powiśle Dąbrowskie”.

Nowy numer czasopisma poświęcony jest m.in. sytuacji na lokalnym rynku pracy, powstaniu strefy ekonomicznej w Morzychnie, dalszym działaniom mającym na celu przywrócenie sądu w Dąbrowie Tarnowskiej oraz budżetowi i nowym zasadom gospodarowania odpadami w gminie Dąbrowa.

Znaleźć tu można również informacje na temat protestu mieszkańców Nieczajnej Górnej przeciw budowie farmy wiatraków na terenie ich miejscowości oraz pobliskich Nieczajnej Dolnej i Szarwarku oraz zaskarżenia przez burmistrza Szczucina uchwały budżetowej, którą przyjęła tamtejsza Rada Miejska.

W lutowym wydaniu „Powiśla Dąbrowskiego” znaleźć można również relacje z Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych, 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Przeglądu Kolęd i Pastorałek oraz spektaklu jasełkowego, które odbyły się w Bolesławiu, czy Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Kolęd, jaki zorganizowano w Szczecinie.

Ponadto przeczytać można również o studniówce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, warsztatach artystycznych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Kozaczkowej, spotkaniu z wicemarszałkiem Romanem Ciepielą w sprawie finansowania nowych projektów ważnych dla regionu oraz kolejnym partnerze powiatu dąbrowskiego, tym razem zza naszej zachodniej granicy.

Jak zawsze w „Powiślu Dąbrowskim” można znaleźć informacje o imprezach i wydarzeniach, jakie zaplanowano na rozpoczynający się miesiąc oraz propozycjach kina cyfrowego „Sokół”.

Wydawcą czasopisma informacyjno – społecznego „Powiśle Dąbrowskie” jest Dąbrowski Dom Kultury. Można je kupić w wybranych kioskach i sklepach na terenie powiatu dąbrowskiego.

Barbara Jaworska

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)