Dzisiaj:
Poniedziałek, 6 lipca 2020 roku
Antoniego, Jakuba, Karoliny, Michała, Wilhelma

MAGICZNIE W BIBLIOTECE

15 kwietnia 2019 | Brak komentarzy

Z klasycznymi baśniami, ale również z nowoczesnymi opowieściami, pełnymi fantastycznych bohaterów, stworzeń i rzeczy, spotykały się zorganizowane grupy dzieci podczas zajęć „Magia w literkach ukryta” na przełomie marca i kwietnia.

W Miejskiej Bibliotece w Dąbrowie Tarnowskiej w Oddziale dla Dzieci, w otoczeniu gigantycznej książki pełnej kolorowych elementów, poznawały one świat wyobraźni takich autorów jak: Andersen, bracia Grimm czy Dorota Gellner.

Historiom o magicznych krainach towarzyszyły zabawy ruchowe, które bazowały na współpracy i cierpliwości, ćwiczenia pamięci przy głośnych czytaniach bajeczek i rozwiązywaniu zagadek oraz pisanie własnej, bibliotecznej opowieści. „Magiczny zawrót głowy”, bo właśnie pod takim tytułem powstała wspólna książeczka, można przeczytać w Oddziale dla Dzieci w godzinach pracy oddziału.

O prowadzeniu baśniowych spotkań dowiedzieli się co nieco podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, którzy zjawili się, aby powrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie historie opowiadane im przez rodziców. 2 kwietnia świętowaliśmy także urodziny pana Andersena oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci rozwiązując „megakrzyżówkę” nawiązującą do opowieści znanego pisarza. W magicznej przygodzie udział wzięły grupy przedszkolaków i uczniów z dąbrowskich i okolicznych przedszkoli oraz szkół, a także przedszkolacy spoza powiatu dąbrowskiego.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej akcji, która odbędzie się już w maju. Będziemy obserwować co STRASZNEGO kryje się pod łóżkiem…

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)