Dzisiaj:
Wtorek, 2 czerwca 2020 roku
Erazma, Eugeniusza, Marii, Marianny, Mikołaja

Mając 3.2 promila kierował ciągnikiem rolniczym

11 lutego 2019 | Brak komentarzy

Pomimo stale rosnącej świadomości kierowców, a także wielu kampanii społecznych oraz akcji i działań Policji, 28-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę ciągnika po alkoholu.

Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że ma ponad 3,2 promila. Za kierowanie pojazdem mechanicznym odpowie teraz przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście, który miał poruszać się jedną z dróg publicznych. Policjanci zatrzymali mocno nietrzeźwego mężczyznę w rejonie jednego ze sklepów. 28 –latek miał spore problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi ustalili również, że mieszkaniec powiatu dąbrowskiego jechał do sklepu po alkoholu, natomiast ciągnik „pożyczył” bez zgody właściciela. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Traktor rolniczy zabezpieczono i przekazano właścicielowi, którego pouczono o zabezpieczeniu pojazdu przed dostępem osób niepowołanych.

KPP w DT 

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)