Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz, Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA

7 kwietnia 2019 | 1 komentarz

Od roku szkolnego 2017/2018 w Powiecie Dąbrowskim realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” dofinansowany z funduszy europejskich.

Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów kształcących się w szkołach zawodowych poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego i wdrażanie nowego modelu nauczania z wykorzystaniem TIK w zakresie siedmiu obszarów zawodowych, we współpracy z uczelniami, jego upowszechnianie i przeszkolenie nauczycieli.

W bieżącym roku szkolnym projekt realizowany jest w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych: Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu i Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

Zajęcia on-line z wykorzystaniem sprzętu służącego do komunikacji poprzez sieć internetową odbywają się w czterech obszarach tematycznych: budownictwo, środowisko, elektryczno-elektroniczny oraz mechaniczno – mechatroniczny. Dodatkowo w ramach projektu uczniowie wyjeżdżają na letnie i weekendowe warsztaty naukowe na uczelnie wyższe.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu w zajęciach on–line prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej w obszarze budownictwo oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w obszarze środowisko uczestniczą uczniowie z klas trzecich Technikum Budowlanego oraz Technikum Architektury Krajobrazu.

Zajęcia dla uczniów Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie prowadzone są przez wykładowców Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie w obszarze mechanicznym oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w obszarze elektronicznym.

Spotkania na wykładach on – line odbywają się co dwa tygodnie i mają na celu między innymi rozwijanie zainteresowań nauczanym zawodem, uzyskanie dodatkowej wiedzy z przedmiotów zawodowych oraz zwiększenie świadomości nad wyborem dalszych kierunków kształcenia.

powiatdabrowski.pl

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 8 kwietnia 2019 o 11:48
    Koli :
    Dlaczego nie ma żadnych informacji nt strajku w gminie ? Ani na stronie szkół ani na stronie organu prowadzacego. Strajkują czy nie ? Bedą obiady w stołówkach ? Co jutro rodzice mają robić ? Co robią specjalisci od edukacji i propagandy w białym domku ? Jak zawsze dziadostwo
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)