Dzisiaj:
Sobota, 16 stycznia 2021 roku
Marcel, Waleriusz, Włodzimierz

MBP ZAPRASZA DO GRUPY NA FACEBOOK’U

16 listopada 2020 | Brak komentarzy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej utworzyła tematyczną grupę na portalu społecznościowym Facebook pn. „Biblioteka trzyma w napięciu”. Jest to grupa skierowana do miłośników książek: kryminałów, thrillerów, sensacji czy powieści grozy.

Biblioteka serdecznie zaprasza do dołączania wszystkich fanów mocnych wrażeń.

Jest to miejsce, w którym znajdą się recenzje, nowinki wydawnicze, inspiracje, zdjęcia, wideo i wiele innych. Członkowie grupy mają możliwość tworzenia własnych treści, rozpoczynania dyskusji i aktywizowania innych użytkowników.

Pomysł jest efektem przeprowadzonej przez bibliotekę ankiety przygotowanej w celu diagnozy potrzeb jej użytkowników. Wynikało z niej, że blisko 86% ankietowanych w swoim wolnym czasie sięga po książki, a najczęściej wybiera kryminał i thriller. Innym z powodów utworzenia grupy jest chęć podtrzymania komunikacji z użytkownikami biblioteki w czasie trudnej sytuacji epidemicznej. To miejsce ma na celu także popularyzację czytelnictwa oraz integrację i skupianie ludzi o podobnych czytelniczych zainteresowaniach.

Grupa jest miejscem, w którym bibliotekarki będą korzystać z umiejętności nabytych podczas szkoleń w ramach projektu „Biblioteka online: program szkoleniowy” realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura w sieci”.

Link do grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/356526398759090/about/

 

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)