Dzisiaj:
Niedziela, 20 stycznia 2019 roku
Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Mili goście w MBP

13 lutego 2018 | Brak komentarzy

W progach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej zawitali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy wraz z panią Dyrektor Ireną Kawą i Opiekunami.

8 lutego spotkali się przy wspólnym stole z dwóch powodów jeden to aby tradycji stało się zadość a że rzecz miała miejsce w tłusty czwartek spożywano pączki, a drugi to aby stworzyć razem piękne róże z bibuły z okazji zbliżających się Walentynek.

Zajęcia plastyczne przeprowadziły panie uczestniczące w warsztatach artystycznych działających przy bibliotece: Bogusława Bociek, Barbara Błachaniec, Lucyna Puciłowska, Matylda Golemo i pracownik Działu dla Dorosłych Krystyna Minorczyk.

Oprócz tworzenia kwiatów, które dały osobom wykonującym je wiele satysfakcji, uczestnicy obejrzeli wystawę „Z głową w chmurach” podziwiając dzieła Anny Chmury. Zapoznali się również z prezentacją multimedialną na temat przeprowadzonego projektu „Z gwiazdami zaczytani” i historią MBP, o której opowiedziała Kierownik Oddziału dla Dzieci Anna Miodowska-Zawiślak, wspomagając swą prelekcję zdjęciami obrazującymi bibliotekę na przestrzeni lat jej istnienia. Podopieczni ŚDS w Oleśnicy spędzili czas oglądając książkę w formacie leporella a hasłem przewodnim całego spotkania była „Biblioteka przyjazna każdemu”. Uczestnikom przedstawiono bogatą ofertę książki mówionej audiobook, szczególnie adresowanej dla osób z dysfunkcją wzroku i możliwość korzystania z Czytaka Plus i Czytaka NPN 3 oraz bogatej literatury w formie albumów czy książek pisanych dużą czcionką.

MBP w DT


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)