Dzisiaj:
Wtorek, 22 września 2020 roku
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

Misterium Wielkopostne

21 kwietnia 2011 | Brak komentarzy

„Wielki Post, opatrznościowa okazja do nawrócenia, pomaga nam kontemplować tę zdumiewającą tajemnicę miłości. Jest to czas powracania do korzeni wiary, ponieważ zastanawiając się nad niezmierzonym darem łaski, jakim jest Odkupienie, uświadamiamy sobie, że wszystko otrzymaliśmy dzięki pełnej troski i miłości inicjatywie Boga. Wielki Post, ukazując nam jeszcze raz przykład Chrystusa, który za nas ofiarował siebie na Kalwarii, pomaga nam w sposób szczególny zrozumieć, że w Nim odkupione zostało nasze życie”.
Jan Paweł II

20 kwietnia w Gimnazjum nr2 w Dąbrowie Tarnowskiej społeczność szkolna uczestniczyła w Misterium Wielkopostnym, przygotowanym przez młodzież pod kierunkiem księdza katechety Mariusza Ogorzelca. Program oparty na motywach Drogi Krzyżowej uświadamiał, że kolejne stacje męki Jezusa mają swoje odpowiedniki we współczesnym świecie. Podobnie, jak żołnierze szydzili z umęczonego Jezusa, my śmiejemy się z ludzi chorych, niedołężnych, niepełnosprawnych. Nie zawsze umiemy okazać miłość, szacunek i wdzięczność swoim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom.

Na szczęście są wśród nas i tacy, którzy jak Szymon z Cyreny potrafią bezinteresownie pomagać innym, czynić dobro za przykładem św.Weroniki. Przesłanie płynące z inscenizacji uświadamia, że tym, co obciąża Chrystusowy krzyż, są także i nasze grzechy. Dlatego starajmy się tak żyć, aby innym było z nami dobrze, by nikomu nie przysparzać cierpienia, by otaczający nas świat był pełen był miłości i pokoju.

W programie wystąpili uczniowie: Michał Błasiak, Kinga Borsa, Kornelia Dudek, Patryk Kędzierski, Katarzyna Kmieć, Mateusz Kopeć, Piotr Krawczyk, Klaudia Lechowicz, Małgorzata Mikuła, Kamil Mosio, Piotr Sieroń, Kamila Skrzyniarz, Klaudia Starzyk, Michał Żurawski.

 

 

 

źródło:

Gimnazjum nr 2 Dąbrowa T.Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)