Piątek, 26 kwietnia 2024 roku
Jarosława, Marka, Wasyla

Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2011

1 czerwca 2011 | komentarze 2

31 maja w ZSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej  odbył się finał konkursu „Mistrz Ortografii Powiatu Dąbrowskiego 2011” zorganizowanego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczestniczyło w nim 33 najlepszych uczniów wyłonionych podczas eliminacji szkolnych. Tytuł mistrza zdobył Paweł Szczepański z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wyprzedził Milenę Żołądź z ZSP w Szczucinie. Trzecie miejsce zajęła Barbara Kozik z ZSP nr w Dąbrowie Tarnowskiej. Najlepszą wśród gimnazjalistów okazała się Maria Zimowska z Gimnazjum w Mędrzechowie.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zdobyła grupa uczniów z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, II lokatę zajęła młodzież z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, na III pozycji uplasowali się gimnazjaliści z Olesna. A oto pozostali z pierwszej dziesiątki uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z trudnym tekstem dyktanda: