Dzisiaj:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022 roku
Marii Magdaleny, Władysława, Włodzisława

Młodzi-zdolni szturmują Dąbrowę

13 czerwca 2011 | Brak komentarzy

Tradycją czerwcowych wernisaży w galerii DDK, tuż po Dniu Dziecka, jest prezentacja twórczości artystycznej najmłodszych adeptów zajęć koła plastycznego „Pastele”, prowadzonego w pracowni malarstwa i rysunku przez Edmunda Wilka, w pracowni rzeźby przez Stanisława Strońskiego – w domu kultury w stolicy Powiśla Dąbrowskiego.

Dzieci chcących uczyć się i rozwijać pasję plastyczną pod opieką lubianych instruktorów w DDK jest coraz więcej, stąd konieczność – już od kilku lat – organizowania wernisażu w dwóch grupach młodych artystów.

Pierwsza, siedemnastoosobowa właśnie miała swój wielki dzień. Otwarciu wystawy malarzy i rysowników: Moniki Błasiak, Piotra Boryczki, Natalii Burzec, Emilii Chrościńskiej, Aleksandry Czupryny, Gabrieli Kawy, Kingi Nasiadki, Yashili Nautiyal, Natalii Pietras, Karoliny Pulnik, Agnieszki Stolińskiej, Gabrieli Świątek i Natalii Trędoty oraz rzeźbiarzy: Szymona Osaka, Natalii Pietras, Szymona Świerzyńskiego, Barbary Tomaszek, Kamili Tomaszek, Natalii Trędoty towarzyszyły pokazy umiejętności uczniów szkółki muzycznej DDK, prowadzonej przez Łukasza Chmiela.

W recitalu wystąpili: Maksymilian Mol, Ewelina i Natalia Drożdżowskie (solo i w duecie) – gitara klasyczna, Katarzyna Klimek (keyboard), Katarzyna Wójcik, Joanna Marek i Michał  Chwałek (fortepian). Na program złożyły się kompozycje zróżnicowane stylistycznie i tematycznie – od Ludwika van Beethovena przez George’a Gershwina, aż po Oscara Petersona i Duane Hampton.

Rodzice i najbliżsi podziwiali prace plastyczne zdolnych artystów i długo nagradzali brawami równie uzdolnionych muzyków, kształconych w DDK.

Wystawa „Pasteli” będzie dostępna dla zwiedzających w lipcu i połowie sierpnia.

źródło:

DDK


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)