Dzisiaj:
Sobota, 6 czerwca 2020 roku
Dominiki, Norberta, Pauliny, Symeona

NA DROGACH POWIŚLA BYŁO BEZPIECZNIE

23 kwietnia 2019 | Brak komentarzy

Podczas tegorocznych wyjazdów i powrotów świątecznych na drogach powiatu dąbrowskiego było bezpiecznie. W okresie od 19 do 22 kwietnia 2019 roku nie odnotowano żadnego wypadku.

Natomiast miały miejsce 4 kolizje, które spowodowane były między innymi nieprawidłowym wykonywaniem manewrów w ruchu drogowym przez kierujących. Podczas tego okresu policjanci ujawnili jedną osobę nietrzeźwą poruszającą się rowerem.

Przed nami jednak jeszcze wyjazdy majowe. Wobec powyższego Policja ponownie prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Ze szczególnym apelem zwracamy się do pieszych, aby poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym posiadali jakikolwiek element odblaskowy, który poprawia jego widoczność dzięki czemu jest bezpieczniejszy.

Ponadto Policja przypomina wszystkim uczestnikom dróg, aby w przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia kierowców pojazdów mogących prowadzić je w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)