Dzisiaj:
Wtorek, 22 września 2020 roku
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

NAGRODY ZA PROFILAKTYKĘ I ŚWIADCZENIA SENIORALNE

8 marca 2019 | Brak komentarzy

Upowszechnianie rozwiązań  poprawiających jakość w ochronie zdrowia. Taki jest główny cel konkursu Bezpieczny szpital, w którym nagrodzono programy Centrum Zdrowia Tuchów.

W kategorii „Działania poprawiające jakość życia i zdrowia” doceniono szeroki zakres świadczeń w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Wierzchosławicach. Wśród działań poświęconych  „Profilaktyce i popularyzacji zdrowia” nagrodzono promocję profilaktycznych badań jelita grubego.  Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Nagrody z rąk Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa odebrał prezes spółki Krzysztof Jagiełło. – Cieszy, że docenione zostało zaangażowanie wielu naszych pracowników, uczestniczących w tych projektach w podnoszenie jakości świadczeń. Stajemy się coraz bardziej rozpoznawalni nie tylko dzięki Porodówkom Nowej Generacji w Tuchowie i Dąbrowie, ale też dzięki świadczeniom dla seniorów i działaniom profilaktycznym, coraz bardziej potrzebnym ze względu na starzenie się społeczeństwa – mówi prezes Jagiełło.

Program „Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski” , który właśnie w marcu tego roku dobiega końca jest poświęcony profilaktyce raka jelita grubego. Dotyczy on zwiększenia liczby badań kolonoskopowych, sfinansowania znieczuleń oraz dojazdów na badania, a także realizacji wielu działań promocyjnych. Organizowano bezpośrednie spotkania z potencjalnymi pacjentami oraz z lekarzami. Dystrybuowane były plakaty i ulotki, wydano też publikację książkową poświęconą profilaktyce pióra prof. Paulina Moszczyńskiego. Materiały promocyjne można było otrzymać w Multimedialnej Platformie Edukacyjne w szpitalu rodzinnym CZT, ukazywały się one także w mediach regionalnych. Ponadto zrealizowano programy radiowe emitowane w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz programy telewizyjne, które ukazały się na antenie Telewizji Kraków, a nawet  cieszący się popularnością miniserial medyczny, który wciąż można oglądać na stronie www spółki. W ramach programu Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski 70 000 osób otrzymało pośrednie wsparcie w formie działań informacyjno-edukacyjnych, 1300 osób otrzymało bezpośrednie wsparcie tego rodzaju, a 1000 do końca miesiąca weźmie udział w badaniach profilaktycznych. Program „Profilaktyka raka jelita grubego – szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, że w ramach projektu Twoja droga do zdrowia w DDOM w Wierzchosławicach pełen cykl terapeutyczny ukończyło 105 osób po leczeniu szpitalnym. Analiza rezultatów pozwoliła zaplanować kolejne działania tego typu. W rezultacie Centrum Zdrowia Tuchów utworzyło w Wierzchosławicach  w październiku 2018 r. Centrum Zdrowia Seniora, którego część stanowi Dzienny Dom Pomocy Medycznej – teraz także dla osób zagrożonych hospitalizacją. Pacjenci są dowożeni do placówki w tygodniu również z sąsiednich miejscowości, a w sprawie informacji  czy zapisów należy telefonować pod numer 14 679 70 22.  Centrum świadczy też pomoc w postaci Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i  Długoterminowej Pielęgniarskiej Opieki Domowej.

Konkurs , któremu patronował także dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii  i Rehabilitacji  współorganizowały Idea Trade i Dziennik Gazeta Prawna.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)