Dzisiaj:
Czwartek, 23 maja 2019 roku
Emilii, Iwony, Jana, Michała, Symeona

„NASZE MIASTO W STAREJ FOTOGRAFII”

20 listopada 2018 | 1 komentarz

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się oficjalne otwarcie mini galerii przedstawiającej historię Powiśla Dąbrowskiego, która będzie zdobiła odnowione ciągi komunikacyjne w Komendzie Powiatowej Policji.

Komendant nadkom. Mirosław Strach zaprezentował zebranym zgromadzone fotografie pochodzące ze zbiorów Ś.P. Mieczysława Siudzińskiego, a udostępnione dzięki uprzejmości Pani Reginy Siudzińskiej, które zostały powiększone i wydrukowane na płótnie.

W wydarzeniu tym uczestniczył Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski oraz Pani Regina Siudzińska.

W trakcie zwiedzania wystawy Dyrektor DDK  Paweł Chojnowski wszystkim zebranym opisał w skrócie historię ziemi dąbrowskiej odnosząc się do każdej zgromadzonej fotografii. Jedną z najcenniejszych prac jaka znalazła się w zbiorach jest zdjęcie Policjantów z powiatu ziemi dąbrowskiej z lipca 1930 r.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 20 listopada 2018 o 13:40
    Halina :
    Czy wystawa będzie dostępna dla zwiedzających? Jeżeli nie, to jaki jest cel organizacji wystawy w takim miejscu? Czy w mieście brakuje przestrzeni wystawienniczych?
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 20)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)