Dzisiaj:
Czwartek, 23 maja 2019 roku
Emilii, Iwony, Jana, Michała, Symeona

NIE MA CO LICZYĆ NA WCZEŚNIEJSZE ZAKOŃCZENIE OBWODNICY DĄBROWY

26 listopada 2018 | komentarzy 9

Przerwana przed rokiem inwestycja jest kontynuowana przez nowego wykonawcę. Zgodnie z umową powinna być gotowa 10 kwietnia 2020 roku.

Jednak samorządowcy jak i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po cichu liczyli, że samochody przejadą obwodnicą Dąbrowy już pod koniec przyszłego roku. A budowa będzie skończona później. Wykonawca studzi jednak te nastroje.


Formalnie myślę, że jest to nieosiągalne ze względu na konieczność procedury pozwolenia na użytkowanie. Także myślę, że nie liczyłbym na możliwość przejazdu obwodnicą końcem przyszłego roku” – przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków Grzegorz Biernacki z firmy BANIMEX.

Lider konsorcjum razem z firmą AZI Bud oraz z węgierskim partnerem DUNA ASZFALT 10 lipca podpisał umowę na dokończenie budowy obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej za 102 miliony złotych.

Mieszkańcy i samorządowcy przyznają jednak, że początkowe zaangażowanie wykonawcy nie nastrajało ich zbyt pozytywnie i martwią się, czy nie dojdzie do powtórki. Prace nabrały jednak tempa w okolicach października. Jest to m.in. związane z kończeniem inwestycji wykonawcy w innych miejscach, m.in. przy budowie węzła w Poroninie.

Grzegorz Biernacki przyznaje, że przez to, że wcześniej wykonane prace zostały pozostawione bez zabezpieczenia na cały rok teraz nowy wykonawca ma pewne problemy z osiągnięciem odpowiednich parametrów podłożona gruntowego. „Próbujemy sobie z tym radzić wspólnie z nadzorem budowy. Optymistycznie patrząc chcemy wyjść z gruntu jeszcze przed zimą”.

czytaj więcej 

źródło: Radio Kraków

 fot. UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 27 listopada 2018 o 11:50
  dobosz :
  Czyli należy się szykować na przynajmniej półroczną obsuwę...
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 16)
 2. 27 listopada 2018 o 15:12
  Emeryt :
  A no niech zacytuję "wcześniej wykonane prace zostały pozostawione bez zabezpieczenia na cały rok teraz nowy wykonawca ma pewne problemy z osiągnięciem odpowiednich parametrów podłożona gruntowego" Dla kogo ten kit ??? A cóż to się wydarzyło przez ten rok Panie Biernacji ??? Może ja odpowiem - a no trafił się nam kolejny pożal się Boże wykonawca !!! Organizacja robót na obiekcie zakrawa na kpinę
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 25)
 3. 29 listopada 2018 o 10:45
  laik :
  Obserwuję z okna mojego domu jak poprawiane są błędy poprzedniego wykonawcy.Niby przygotowana część drogi ponownie nasypywana i mozolnie utwardzana jakieś pomiary i od nowa nasypywana i utwardzana.Chyba chodzi właśnie o te parametry podłoża.Pewnie po spartoleniu poprzedników trudno naprawić.Organizacja moim zdaniem na widocznym odcinku wręcz perfekcyjna .Dyletant nie powinien pisać żadnej oceny.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 4. 30 listopada 2018 o 16:22
  xxx :
  bylo i jest nadal aktualne powiedzenie, franek trzymai mór ja ide po pieniądze
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 6)
 5. 3 grudnia 2018 o 10:40
  mieszkaniec Zabrnia :
  ciekawe czy budowa obwodnicy idzie im w tak szybkim tempie jak budowa naszego mostu na którym nic się nie dzieje.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +8 (w sumie : 14)
 6. 4 grudnia 2018 o 11:59
  sasiad :
  Chłopaki budują sprawnie i szybko ,mieszkam koło obwodnicy ' widzę jak w deszczu czy mrozie są na budowie i jak rosną do góry podpory na wiadukty ,drutu nie żałują widać solidnie wykonawcą podchodzi do tej inwestycji ,też słyszałem różne głosy ze ten wykonawca to bankrut ze będzie podobnie jak z tym pierwszym ale jak narazie jest ok oby tak do końca powodzenia Panowie ps mam nadzieję że władza po skończeniu budowy naprawi drogi które zostały zniszczone przez ciężkie maszyny
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +5 (w sumie : 13)
 7. 5 grudnia 2018 o 18:41
  młody :
  Najlepiej jest siedzieć i narzekać na wszystko, a weź się jeden z drugim do roboty to zobaczycie czy to takie łatwe, chcielibyście szybko a potem znowu będziecie jęczeć że sie droga rozchodzi albo dziury się się robią, dajcie firmie spokojnie pracować, a co do mostu to proszę przeczytać warunki budowy które mówią o tym że firma ma zaprojektować i wybudować obiekt więc trochę to też trwa. Ludzie potem po tym moście mamy jeździć my kierowcy z całego świata więc przestańcie jęczęć i dajcie ludziom robić. Przypominam że od 15 października mamy okres zimowy i wcale by już nie musieli robić i marznąć ale pracują bo im też zależy na skończeniu tej inwestycji.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -2 (w sumie : 8)
 8. 6 grudnia 2018 o 10:31
  Rafał :
  do młody - okres zimowy jest od 15 grudnia do 15 marca. A skoro nie pracowali w lipcu, sierpniu to niech teraz pracują. Wzięli pieniądze od podatników to niech pracują. Nie jest to praca charytatywna.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +9 (w sumie : 9)
 9. 6 grudnia 2018 o 12:04
  do młody :
  Jak młody nie masz pojęcia o czymkolwiek a już nie mówię o takiej robocie jak ta obwodnica to może się nie wypowiadaj publicznie. Masz takie pojęcie jak Pan Grzegorz Biernacki który mówi że roboty przygotowawcze wykonane przez poprzedniego wykonawcę nie zostały kołderka na zimę okryte i przemarzły ! I teraz nie można żadnych parametrów osiągnąć hi hi ciekawe jakich ???? Boże coś Polskę ....
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)