Dzisiaj:
Czwartek, 28 stycznia 2021 roku
Agnieszka, Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Leonidas, Piotr, Radomir, Roger, Waleriusz

NIEWYBUCH NA TERENIE GMINY MĘDRZECHÓW

31 października 2020 | Brak komentarzy

Po raz kolejny w ciągu miesiąca mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego.

Miesiąc temu w trakcie odmulania rowu melioracyjnego w miejscowości Słupiec na pociski moździerzowe natrafił pracownik Spółki Wodnej w Szczucinie. Tym razem na niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Grądów (gm. Mędrzechów).

25 października w trakcie wykonywania jesiennych prac polowych zauważył wystający z ziemi przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce został wysłany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Potwierdzono, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie.

Sezon prac zmiennych oraz polowych trwa w pełni. Mając na uwadze powyższe zgłoszenia apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, takich znalezisk nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)