Dzisiaj:
Wtorek, 22 września 2020 roku
Joachim, Joachima, Maurycy, Prosimir, Tomasz

NIEWYBUCH NA TERENIE POWIATU DĄBROWSKIEGO

10 marca 2019 | Brak komentarzy

Do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zadzwoniła przerażona kobieta. Powiedziała, że w trakcie wykonywania wiosennych prac porządkowych w ogrodzie, zauważyła wystający z ziemi przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającą przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów.

W związku z nadejściem wiosny prace polowe rozpoczynają się na dobre, coraz częściej więc zdarza się odnajdowanie w polach i ogrodach wybuchowych pozostałości z II wojny światowej. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KKP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)