Dzisiaj:
Niedziela, 1 listopada 2020 roku
Alfonsa, Alfonsyny, Antoniego, Antoniny, Augusta, Augusty, Godzimira, Godzisza, Lucylli, Łukasza, Saturnina, Saturniny, Urbana, Wolfganga

NIEWYBUCHY NA TERENIE GMINY SZCZUCIN

24 września 2020 | komentarze 2

Mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego.

Na niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił pracownik Spółki Wodnej w Szczucinie, który w trakcie wykonywania prac ziemnych związanych z odmulaniem rowu melioracyjnego w miejscowości Słupiec zauważył wystający z ziemi przedmiot przypominający materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej.

Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej i nie jeden lecz dwa pociski, gdzie drugi z nich został ujawniony przez policyjnego pirotechnika. Niewybuchy oraz miejsce ich odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Rzeszowie.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani nie próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 25 września 2020 o 12:52
  Anonim :
  Do odznaczenia !
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +3 (w sumie : 5)
 2. 30 września 2020 o 08:52
  Darek :
  Musiały nogi zadygotać jak zobaczył w co uderzył łopatą odcinając tyle korozji
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)