Dzisiaj:
Sobota, 11 lipca 2020 roku
Benedykta, Cypriana, Kaliny, Olgi, Pelagii

NIEWYBUCHY NA TERENIE POWIATU DĄBROWSKIEGO

12 kwietnia 2019 | 1 komentarz

Po raz kolejny w ciągu miesiąca mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego.

Tym razem na niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Lubasza, który w trakcie wykonywania wiosennych prac porządkowych w lesie zauważył wystają z ziemi rzecz przypominającą materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej.

Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 13 kwietnia 2019 o 16:20
    Mieszkaniec :
    Z tego co wiem to ten pocisk pilnowali miejscowi policjanci a nie z Dąbrowy Tarnowskiej
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)