Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

NIEWYBUCHY NA TERENIE POWIATU DĄBROWSKIEGO

17 września 2019 | komentarze 2

Po raz kolejny w ciągu paru dni mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego.

Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia 2019 roku na terenie miejscowości Lubasz, gdzie został odnaleziony pocisk artyleryjski.

Tym razem na pierwszy niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Mędrzechowa, który w sobotę (14.09.2019r.) w trakcie wykonywania prac porządkowych na posesji zauważył wystającą z ziemi rzecz przypominającą materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to też pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów. Kolejny niebezpieczny przedmiot został odkryty 16.09.2019 r.  na terenie miejscowości Słupiec podczas trwających prac rolnych – również pocisk artyleryjski, który został zabezpieczony.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 18 września 2019 o 10:05
  natan :
  To jest stanowczo nienormalne.Pozdrawiam
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: -1 (w sumie : 1)
 2. 18 września 2019 o 18:59
  młody :
  Pan Redaktor zapomniał napisać że to strażacy zabezpieczali niewybuch ale o nich się nie pamięta, byłam i widziałam tych dzielnych zuchów na miejscu zawodowcy i OSP
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)