Dzisiaj:
Sobota, 20 października 2018 roku
Budzisława, Irena, Jan Kanty, Kleopatra, Wendelin, Witalis

Niezwykły spektakl w Radgoszczy

9 stycznia 2018 | komentarze 3

To był fantastyczny spektakl w Szkole Podstawowej w Radgoszczy. W przedstawienie „Mała stajenka” zaangażowali się m .in. nauczyciele, pracownicy szkoły czy rodzice.

Aktorzy na zakończenie otrzymali gromkie brawa od publiczności, która po brzegi wypełniła salę. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka datków na rzecz chorych dzieci z miejscowej parafii. W akcję pomocy włączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, oferując pyszne wypieki.

Dziękuję i gratuluję Joasi Gwóźdź, pomysłodawczyni spektaklu opracowanego z myślą o uczniach. Zazwyczaj to oni występują przed dorosłymi. Tym razem było odwrotnie – podkreśla Małgorzata Węgiel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radgoszczy.

Choć, to może nie do wiary, już nie chodzę na wagary. Złota rada przyjacielu – kłamstwa wcale, pracy wiele – zaznaczył Pinokio, jeden z bohaterów przedstawienia, który przybył do stajenki, aby złożyć dary Jezuskowi i Świętej Rodzinie. W role Maryi i Józefa wcielili się sołtys sołectwa Radgoszcz I Jolanta Motyka i Andrzej Fijał z Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli Publicznych w Radgoszczy. Na scenie zobaczyliśmy też m. in. Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Calineczkę czy Myszkę Miki. „Mała stajenka” miała atrakcyjną oprawę, zarówno muzyczną, jak i wizualną.

– Otrzymaliśmy duże wsparcie od mieszkańców. Pan Stefan Wróbel przekazał drewno na szopkę, wykonaną przez Romana Labaka. Z kolei sianko otrzymaliśmy od Pani Krysi Kupiec. Dziękuję wszystkim zaangażowanym – mówi Joanna Gwóźdź, nauczyciel w SP w Radgoszczy.

W gronie licznych widzów byli wicestarosta Marek Kopia, sekretarz gminy Gręboszów Bronisław Błach oraz Stanisława Dworak, była dyrektor szkoły w Radgoszczy.

UG Radgoszcz


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 10 stycznia 2018 o 13:04
  och i ach! :
  Kogo pani Gwóźdź promuje? Przecież ją widać w roli głównej!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 10 stycznia 2018 o 18:22
  profesjonalisci :
  Profesjonalisci
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 4)
 3. 11 stycznia 2018 o 18:21
  wątpiący :
  Amatorzy na scenie ,ale z sercem na dłoni.Gratulacje dla wszystkich którzy poświęcili czas dla pomocy potrzebującym.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)