Dzisiaj:
Wtorek, 18 lutego 2020 roku
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zuzanna, Zula

„NOC BIBLIOTEK” 2019 W MBP

7 października 2019 | Brak komentarzy

„Przetrwaliśmy!”- takimi słowami mogą podsumować uczestnicy sobotnio-niedzielne spotkanie w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach V edycji akcji „Noc Bibliotek” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młodzi śmiałkowie spędzili tę wyjątkową ciemną porę w… dżungli!

O godzinie 19:00 zebrali się wokół „ogniska”, aby w myśl tegorocznego hasła akcji: „Znajdźmy wspólny język” „dogadać się” w dzikim otoczeniu. Dzieci w wieku od 8-12 lat dowiedziały się, w jaki sposób można przetrwać w naturalnych warunkach, przy lekturze książek z serii „Nela – mała reporterka” i „Bear Grylls – misja przetrwanie” oraz prezentacji multimedialnej. Zapoznali się z umaszczeniem i odgłosami dzikich zwierzą oraz odkrywali tajniki alfabetu Morse’a… Rozruszać pomogły się uczestnikom zabawa w limbo i liczne zabawy taneczne. Gdy już byli baaaaardzo zmęczeni poznali przygody „Ptysia i Billa” dzięki udostępnionym przez organizatora materiałom: komiksu pod tym samym tytułem i zekranizowanego na jego podstawie filmu. A podczas końcówki seansu usłyszeć można było spokojne oddechy śpiących pod „gwiazdami” survivalowców.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)