Dzisiaj:
Piątek, 5 czerwca 2020 roku
Bonifacego, Dobromira, Walerii, Waltera

NOWE OTWARCIE ZAGRODY W ZALIPIU

30 stycznia 2019 | Brak komentarzy

Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu wraca na turystyczną mapę Województwa Małopolskiego! W najbliższy piątek 1 lutego, po ponad rocznej przerwie związanej z modernizacją, ponownie będzie udostępniona dla zwiedzających.

Remont jednego z najpopularniejszych turystycznych miejsc w subregionie tarnowskim odbył się w ramach wojewódzkiego projektu modernizacyjnego „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.

Dzięki niemu wszystkie budynki Zagrody Felicji Curyłowej zostały odrestaurowane i zakonserwowane. Zagroda zyskała także nowy obiekt – zabytkową chatę Stefanii Łączyńskiej. Zakupiono także niezbędne wyposażenie. Całość prac rozpoczętych w sierpniu 2017 roku zakończyła się w listopadzie 2018 roku.

Uroczyste otwarcie Zagrody odbędzie się w ramach kolejnej edycji konkursu „Malowana chata” w czerwcu bieżącego roku.

Nowe godziny otwarcia Muzeum:

poniedziałek – nieczynne,

wtorek, środa, piątek, sobota – 8:00-16:00,

czwartek, niedziela – 09:00-17:00.

Ceny biletów: 8 zł (normalny), 5 zł (ulgowy), 16 zł (rodzinny), 3 zł (bilet socjalny).

W dniach 1-3 lutego bezpłatne zwiedzanie Zagrody!

Wartość samych prac budowlanych przekroczyła kwotę 1,1 mln złotych, z czego dotacja z Funduszy Unijnych wyniosła ok. 760 tys. złotych, wkład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wyniósł ponad 120 tys. zł. Wkład własny Muzeum Okręgowego w Tarnowie to blisko 220 tys. zł.

Źródło i fot. Muzeum Okręgowe w Tarnowie

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)