Dzisiaj:
Czwartek, 23 stycznia 2020 roku
Emerencja, Ildefons, Jan, Klemens, Maria, Rajmund, Rajmunda, Wrócisława

NOWY, CZWORONOŻNY FUNKCJONARIUSZ DĄBROWSKIEJ POLICJI

21 sierpnia 2019 | komentarze 3

Szeregi dąbrowskiej Policji zasilił nowy pies służbowy. Ares to 1,5 roczny owczarek belgijski. Przez ostatnie 6 miesięcy pies wspólnie z przewodnikiem sierż.szt. Szczepanem Głodzikiem przeszli specjalistyczne szkolenie.

Głównym zadaniem Aresa będzie tropienie, szukanie zaginionych osób oraz oddziaływanie prewencyjne. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to drugi pies w na terenie Powiatu Dąbrowskiego pełniący służbę w tej specjalności.

Ares od kilku dni pełni służbę w dąbrowskiej jednostce, jest psem do działania bez kagańca. Jego głównym zadaniem będzie tropienie śladów ludzkich, utrzymanie bądź przywrócenie naruszonego porządku publicznego oraz zatrzymywanie osób na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przewodnikiem psa jest sierż. szt. Szczepan Głodzik. Policjant jak i jego pies, przez ostatnie 6 miesięcy przechodzili specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach.

Program kursu jest intensywny i bogaty w informacje. Pod okiem profesjonalnych instruktorów, podczas wielu zajęć teoretycznych i ćwiczeń praktycznych mundurowy wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem szkolili umiejętności z posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, tropienia śladów, pościgów i obrony, ale także uczyli się współpracy i zaufania, aby stworzyć zgrany duet.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 21 sierpnia 2019 o 20:09
  Anonim :
  Trzymamy kciuki za Aresa
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +16 (w sumie : 18)
 2. 23 sierpnia 2019 o 12:46
  Kopernik :
  Może zostanie kiedyś Komendantem?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 15)
 3. 23 sierpnia 2019 o 20:48
  Irys :
  Najmądrzejsze z piesków :)dużo sukcesów Ares :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +7 (w sumie : 9)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)