Dzisiaj:
Środa, 12 sierpnia 2020 roku
Bądzisław, Hilaria, Klara, Lech, Leonida, Piotr

ODBLASKOWY GRILL BRNIK-ŻELAZÓWKA

27 września 2019 | komentarze 3

Nadchodząca jesień wita nas coraz dłuższymi wieczorami, ale mieszkańcy Brnika i Żelazówki doskonale wiedzą, w jaki sposób pozostać widocznym na drodze pomimo  szarugi.

W sobotę 21.09 uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, mieszkańcy Brnika i Żelazówki oraz wszyscy chętni mieli okazję spotkać się na grillu, który stał się okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa na drodze.

Poza zabawą i dobrym jedzeniem zebrani mieli okazję wysłuchać kilku dobrych rad od policji i straży pożarnej, zobaczyć przygotowany przez uczniów żartobliwy ale pouczający instruktaż przechodzenia przez ulicę oraz obejrzeć pokaz odblaskowej mody, który udowodnił, że można pozostać stylowym, będąc widocznym. Społeczność szkoły odwiedził również pan poseł Wiesław Krajewski, który skierował do uczniów naszej szkoły wiele ciepłych słów, za co jesteśmy wdzięczni. Wśród wystąpień nie mogło zabraknąć prezentacji naszej drużyny Orląt, która jak zwykle pokazała się od najlepszej strony.

Obok zabawy zorganizowano również przemarsz przez Żelazówkę, w którym dzieci i starsi wyposażeni w kamizelki odblaskowe i własnoręcznie wykonane znaki drogowe chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze również tym, którzy na naszym grillu nie pojawili się. Obok bardzo pouczających działań było też sporo rozrywki. Uczniowie mogli obejrzeć mecz siatkówki rozegrany pomiędzy nauczycielami i rodzicami, zabawić się w drużynowe przeciąganie liny oraz zobaczyć pokaz umiejętności strażackich.

Wszystkim zebranym dziękujemy za przybycie, dobre humory i świetną zabawę, mamy nadzieję, że wyposażeni w odblaski będą nie tylko zadowoleni z mile spędzonego czasu, ale również bezpieczni, bo widoczni na drodze.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelazówce

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 27 września 2019 o 17:12
  mm :
  Mam nadzieję że przy okazji przypomniano mamom że parkowanie na drodze wyjazdowej z Brnika od mostu do samego skrzyżowania również jest niebezpieczne i niezgodne z przepisami ruchu drogowego. Niestety robią to nagminnie stwarzając wiele niebezpiecznych sytuacji dla innych uczestników ruchu.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 13)
 2. 28 września 2019 o 00:23
  ola :
  iiiiii????
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 4)
 3. 30 września 2019 o 16:55
  Wyborca :
  Szanowny Pan Krajewski przypomniał sobie o powiecie, na każdej imprezie, rozdaniu nagród szczyci nas swoją obecnością. Oby po 13 października znowu nie zniknął na kilka lat jak kamfora
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +11 (w sumie : 11)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)