Dzisiaj:
Czwartek, 18 lipca 2024 roku
Arnolda, Kamila, Karoliny, Roberta, Szymona

ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM NIEZŁOMNYM

2 marca 2023 | 1 komentarz

W całym kraju 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ustanowiony przez Sejm w 2011 roku. W Powiecie Dąbrowskim hołd Niezłomnym oddano w Parku Miejskim przy pomniku Poległych Synów Miasta Dąbrowy w latach 1914-1918 i 1920.

Delegacje licznie złożyły tam kwiaty i znicze.


Druga część obchodów odbyła się w Dąbrowskim Domu Kultury. Tam uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej zaprezentowali program artystyczny. Następnie Łukasz Płatek z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie wygłosi wykład pt. Konspiracyjna organizacja młodzieżowa „Miedzymorze”.
W uroczystościach w powiecie dąbrowskim udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, a także reprezentanci środowisk patriotycznych i służb mundurowych.

Uroczystości licznie zgromadziły także uczniów szkół z terenu powiatu dąbrowskiego.

Przypomnijmy, że mianem żołnierzy niezłomnych określa się wszystkich tych, którzy po 1945 roku aktywnie walczyli w różnego rodzaju organizacjach zbrojnych, przeciwstawiając się sowietyzacji Polski. Według różnych szacunków mogło to być nawet ponad 100 tysięcy osób. Wielu z nich zginęło z rąk przedstawicieli Urzędu Bezpieczeństwa.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 4 marca 2023 o 21:16
    obserwatorka :
    A ilu z nich to zbrodniarze - o tym się niestety nie mówi...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)