Dzisiaj:
Niedziela, 5 kwietnia 2020 roku
Borzywoja, Ireny, Wincentego

ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA

25 marca 2020 | komentarzy 6

Dzięki informacji od kierowcy służby mogły przedwczoraj bezpiecznie obsłużyć zdarzenie drogowe do jakiego doszło na terenie powiatu dąbrowskiego.

W poniedziałkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulica Sucharskiego i Leśnej w Oleśnie doszło do zderzenia dostawczego iveco i osobowym seatem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zastali załogę straży pożarnej, która poinformowała funkcjonariuszy, że poszkodowany mężczyzna jadący samochodem osobowym prosił, aby zachowali ostrożność i z bezpiecznej odległości przekazał informację dotyczącą jego przyjazdu, wrócił do kraju przed kilkoma dniami z terenu Niemiec. Jak się okazało kierujący seatem, mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, jest zawodowym kierowcą wykonującym transport międzynarodowy, który po przekroczeniu granicy nie jest objęty kwarantanną, ale z uwagi na dobro służb oraz ich komfort pracy poinformował o swojej sytuacji.

Na miejsce zostały skierowany zatem patrol dąbrowskiej drogówki wyposażony w pakiety ochronne. Policjanci w kombinezonach rozpytali kierowców i przeprowadzili oględziny miejsca wypadku. Kierowca seata z uwagi na doznane obrażenia trafił do szpitala. Dochodzenie ustali winnego spowodowania tego wypadku.

Po zakończonej obsłudze zdarzenia środki ochronne funkcjonariuszy zostały zutylizowane, radiowozy zdezynfekowane a policjanci po zakończonej służbie mogli bez obaw wrócić do swoich rodzin.

Dzięki odpowiedzialnej postawie mężczyzny policjanci, ratownicy medyczni oraz strażacy mieli możliwość przygotowania się i profesjonalnej obsługi wypadku drogowego.

Zgodnie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. § 2 ust. 6 pkt. 3 i 4 w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii obowiązkowej kwarantanny nie stosuje się wobec kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 25 marca 2020 o 19:40
  Stanisław* :
  Da się być odpowiedzialnym? Da. Trzeba tylko chcieć i odrobinkę pomyśleć. Jednak wielu nie tylko przyjezdnym z zagranicy pomyśleć się nie chce lub nie potrafią. Zachowują się jakby pod czaszką mieli próżnię. W imieniu społeczeństwa bardzo Panu dziękuję za racjonalne zachowanie. Niby to tak niewiele ale jednak uchronił Pan kilka osób od uciążliwej kwarantanny a może nawet uratował komuś życie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +13 (w sumie : 17)
 2. 26 marca 2020 o 07:17
  Bravo :
  Bierzmy wszyscy przyklad z tego Pana kierowcy
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +14 (w sumie : 16)
 3. 26 marca 2020 o 13:19
  Kolekcjoner :
  I to jest właśnie odpowiedzialność za siebie i za bliznich Życzę dużo zdrowia
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +10 (w sumie : 12)
 4. 26 marca 2020 o 16:39
  Grażka z DT :
  Jestem emerytką, niezbędne zakupy spożywcze robię raz w tygodniu. Zauważyłam, że osoby starsze przestrzegają zasad bezpieczeństwa, zachowują odległość ale młodzi nie, tak jakby nie byli świadomi wielkiego zagrożenia. Dzisiaj młoda kobieta ok. 20 roku życia niemal położyła się na moich plecach sięgając po pieczywo. Zwróciłam jej uwagę a jej reakcja była dziwna no może to był brak jakiejkolwiek reakcji. Odeszłam od półki z pieczywem. Młodzi ludzie zastanówcie się co robicie. posłuchajcie wiadomości w TV, radio, czytajcie w internecie.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +12 (w sumie : 18)
 5. 28 marca 2020 o 09:56
  Sławomir :
  Jak ktoś w sklepie chodzi w maseczce, np. ja, to większość mieszkańców naszego zaścianka patrzy jak na trędowatego. Tak ciężko się domyślić, że ktoś dba o swoje zdrowie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 5)
 6. 28 marca 2020 o 12:00
  Gonia :
  w dużej mierze po mieście chodzą seniorzy! nie widać młodych.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)