Dzisiaj:
Wtorek, 19 października 2021 roku
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit

ODWIEDZINY ŚDS W BIBLIOTECE

28 marca 2019 | Brak komentarzy

Wiosenny czas jednoznacznie kojarzy się z kwiatami. Dział dla Dorosłych i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizował zajęcia dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, podczas których mieli oni możliwość wykonania tulipanów z różnorodnych materiałów.

Efekt końcowy w postaci łąki pięknych kwiatów przyniósł wiele radości.

Podopiecznym w ich zrobieniu pomagały uczestniczki warsztatów artystycznych działających przy naszej bibliotece: Bogusława Bociek, Matylda Golemo, Barbara Bułat, Danuta Owsiany, Helena Jastrzębiec-Witowska, pracownicy i stażyści MBP. Następnie mili goście udali się do Oddziału dla Dzieci, by przekonać się, że również dorośli mogą się świetnie bawić przy różnego rodzaju aktywnościach związanych z rozpoznawaniem baśni, które wszyscy znają z dzieciństwa.

Uczestnicy ŚDS w Oleśnicy próbowali rozwiązać zagadki dotyczące magicznych książek. Wysłuchali, w jaki sposób dzieci poprzez zabawę poznają świat niezwykłych stworzeń i postaci. Wspólnie również próbowali stworzyć dalszą część przygód lwa Bernarda, bohatera autorskiej książki kreowanej podczas zajęć pt. „Magia w literkach ukryta” przez grupy odwiedzające oddział w tych dniach. Na zakończenie odwiedzin podopieczni mieli możliwość uczestniczenia we wspólnych zabawach ruchowych.

MBP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)