Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

OFERTA SZKOLENIOWA MODR

29 września 2022 | Brak komentarzy

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej 27 września w Zalipiu rozpoczął cykl stacjonarnych, jesienno- zimowych spotkań dla rolników i mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego.

Tematem pierwszego z nich były istotne dla przyrody zagadnienia, niestety często traktowane zbyt lekko podczas produkcji rolnej. Tytuł szkolenia: „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”.

Organizatorem wydarzenia była pani Patrycja Ciepiela z PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej, natomiast niezwykle ciekawe i ważne wykłady zostały przeprowadzone przez Jacka Kostucha i Anetę Woźniak- doradców MODR z/s w Karniowicach. Przytulne i serdecznie warunki lokalowe, jak zwykle, zapewniła dyrekcja Domu Malarek w Zalipiu, za co serdecznie dziękujemy.

Grupa ponad 20 uczestników mogła zapoznać się, między innymi, z zasadami i metodami ochrony bioróżnorodności w rolnictwie, z zasadami integrowanej ochrony roślin oraz z przepisami krajowymi i unijnymi dotyczącymi ochrony przyrody.

Czas jesienno- zimowy bywa najlepszą porą, podczas której można skorzystać z oferty szkoleniowej Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Serdecznie zachęcamy do udziału mieszkańców powiatu, których interesuje tematyka rolnictwa, ochrona środowiska, przyroda na terenach wiejskich, prawne zagadnienia z zakresu prawa wodnego lub zasad wzajemnej zgodności, oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych w ramach ekoschematów/dopłaty obszarowe.

W najbliższym czasie na terenie powiatu zostanie zorganizowanych i przeprowadzonych kilkanaście szkoleń obejmujących wyżej wymienione zagadnienia. Uczestnicy wydarzeń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkoleń, dokument potrzebny w przypadku realizacji niektórych programów z dofinansowaniem z UE. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z doradcami (w siedzibach gmin lub w biurze powiatowym MODR w Dąbrowie Tarnowskiej) w celu ewentualnej, wstępnej rezerwacji uczestnictwa. Jest ona konieczna ze względu na przewidziany poczęstunek podczas planowanych szkoleń. ( Numer telefonu do PZDR w D.T: 14 642 28 19).
Zapraszamy.

Anna Morawiec

Kierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)