Dzisiaj:
Niedziela, 20 stycznia 2019 roku
Dobiegniew, Fabian, Sebastian

Ogłoszono przetarg na budowę nowoczesnej strażnicy

14 maja 2018 | 1 komentarz

Plany zaczynają się spełniać. Ogłoszono przetarg na budowę strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  z magazynem przeciwpowodziowym wraz z instalacjami wewnętrznymi, infrastrukturą techniczną i drogową w Dąbrowie Tarnowskiej. Przedsiębiorcy mogą składać oferty do 28 maja 2018 roku.

Przy ul. Żabieńskiej powstanie nowoczesna strażnica wraz z magazynem przeciwpowodziowym, placem manewrowym i placem ćwiczeń. Przedsiębiorstwo, które wygra przetarg będzie mieć czas do 23 listopada 2020 roku na wykonanie tej inwestycji.

Ubiegły rok przyniósł zapewnienie o realizacji tego przedsięwzięcia, w związku z tym z budżetu powiatu przeznaczono 100 tys. zł na dostosowanie posiadanego już projektu strażnicy do obecnie obowiązujących wymogów i przepisów, jakie powinny spełniać strażnice, ustalonych przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej na aktualizację dokumentacji projektowej budowlano – wykonawczej i kosztorysowej.

Bez wątpienia jest to ważna inwestycja w naszym powiecie, nie tylko podnosząca standard pracy dąbrowskich strażaków, ale również zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców. Brakuje magazynu przeciwpowodziowego, który jest niezwykle potrzebny przy występujących coraz częściej w naszym regionie podtopieniach i powodziach – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Budowa strażnicy będzie finansowana ze środków Budżetu Państwa przewidzianych na modernizację Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i BOR pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu znajdują się na stronie internetowej  Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Starostwo Powiatowe w DT/mags

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 15 maja 2018 o 23:32
    Tomuś :
    "[...]inwestycja w naszym powiecie, nie tylko podnosząca standard pracy dąbrowskich strażaków, ale również zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców." Któż to taki mądry raczył mówić? "Standard pracy"? "Bezpieczeństwo"? ...no oczywiście Tadek. Fakt faktem strażacy szkolą się także w strażnicy, ale do standardu pracy, której najistotniejsza część odbywa się w terenie, potrzebny jest przede wszystkim sprzęt,wyszkolenie,dyscyplina, a nie budynek.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)