Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

OSP HUBENICE KOZŁÓW MA NOWY SAMOCHÓD

3 lipca 2020 | komentarze 2

Ochotnicza Straż Pożarna Hubenice – Kozłów włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, która w tym roku świętuje 120 – lecie działalności, dysponuje już nowym samochodem ratowniczo – gaśniczym SCANIA P360.

10 czerwca 2020 roku powitano samochód przy remizie w Hubenicach. Natomiast 26 czerwca w tym miejscu odbyła się uroczystość, podczas której poświęcono i przekazano oficjalne samochód.

W tym dniu także 17 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej złożyło strażackie ślubowanie.

Wspólnie z druhami z terenu gminy Gręboszów, a także mieszkańcami Hubenic i Kozłowa w uroczystości udział wzięli parlamentarzyści i samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, a wśród nich między innymi: Posłowie na Sejm RP Piotr Sak i Stanisław Bukowiec, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Wójt Gminy Gręboszów Krzysztof Gil, Przewodniczący Rady Gminy Gręboszów Marek Mosio oraz Proboszcz Parafii w Borusowej ksiądz Marian Kujda.

Kluczyki i dokumenty do nowego samochodu przekazał poseł Piotr Sak, natomiast poświęcenia dokonał ksiądz Marian Kujda.

Nie zabrakło licznych gratulacji i życzeń, aby wóz bojowy służył podczas akcji ratowniczych i przyczyniał się do udzielania sprawnej i profesjonalnej pomocy potrzebującym.

Samochód został sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz budżetu Gminy Gręboszów.

powiatdabrowski.pl

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 3 lipca 2020 o 15:00
  :) :
  A gdzie Wiesław w tej doborowej świcie?
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +20 (w sumie : 20)
 2. 6 lipca 2020 o 20:19
  #Trzaskowski #PrzestańKłamać :
  Brawo OSP! Kolejny krok do bezpieczeństwa obywateli! Bravo!
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: +1 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)