Dzisiaj:
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 roku
Alicji, Alojzego, Marty, Rudolfa, Teodora

WSPÓLNIE POZNAJEMY PERŁY KULTUR POWIŚLA DĄBROWSKIEGO I KAMIEŃCA PODOLSKIEGO

5 września 2019 | Brak komentarzy

„Wspólnie poznajemy perły kultur Powiśla Dąbrowskiego i Kamieńca Podolskiego” to projekt nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, który uzyskał akceptację Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży i będzie realizowany we wrześniu 2019 roku.

Celem tego przedsięwzięcia jest wspólne poznawanie naszej historii, przełamywanie stereotypów i uprzedzeń oraz nawiązywanie współpracy z młodzieżą z innych krajów i kultur, by móc poznawać siebie nawzajem.

W ramach tej międzynarodowej wymiany uczestników, młodzież z dąbrowskiej szkoły będzie gościć studentów z Narodowego Uniwersytetu w Kamieńcu Podolskim im. Iwana Ohijenka. Razem będą poznawać perły kultur Powiśla Dąbrowskiego, historię naszego regionu i jego bogactwo kulturowe. Następnie młodzież z naszej szkoły pojedzie do Kamieńca Podolskiego, gdzie również będzie mieć okazję, by poznać ten piękny region.

Projekt przygotowały i będą realizować nauczycielki z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej: Krystyna Wątroba – koordynator projektu oraz Joanna Światłowska i Jolanta Stelmach.

ZS im. K.K.B. DT/msmol


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)