Dzisiaj:
Środa, 20 listopada 2019 roku
Anatol, Edmund, Feliks, Jeron, Oktawiusz, Sędzimir

PIENIĄDZE DLA DĄBROWY I KUPIENINA

12 sierpnia 2019 | Brak komentarzy

Przebudowa budynku szkoły podstawowej z przeznaczeniem na działalność Zespołu Edukacyjno-Rewalidacyjnego w Kupieninie, dostosowanie budynku urzędu gminy w Dąbrowie Tarnowskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także rozbudowa istniejącego budynku szkoły w Wierzchosławicach z przeznaczeniem na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy – to inwestycje, które już wkrótce zostaną zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości prawie 1,9 mln zł.

Dofinansowanie zadań zostanie pokryte ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji województwa małopolskiego.


W poniedziałek Marta Malec-Lech i radny województwa Wojciech Skruch uroczyście wręczyli beneficjentom promesy gwarantujące dofinansowanie przedsięwzięć.

Dzięki uruchomionym środkom wiele budynków w całym województwie zostanie zaadaptowanych z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. To właśnie w tych miejscach będą mogli w komfortowych, dostosowanych do ich potrzeb warunkach spędzać czas. Naszym obowiązkiem jest troszczyć się o najsłabszych, o tych, którzy borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – mówi Marta Malec-Lech z ZWM.

Inwestycja na terenie powiatu tarnowskiego…

Kwota ponad 1,7 mln zł pozwoli już wkrótce przebudować, nadbudować, wykonać prace wykończeniowe, a przede wszystkim zmienić sposób użytkowania budynku szkoły w Wierzchosławicach. To właśnie tu powstanie Specjalny ośrodek Szkolno-Wychowawczy. W budynku, który zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zaplanowano m.in. zaplecze terapeutyczne, na zewnątrz z kolei zostanie przeprowadzona przebudowa terenowych urządzeń sportowych, ławeczek i parkingu.

… i dąbrowskiego

Już wkrótce budynek urzędu gminy w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach środków przekazanych przez PFRON w wysokości ponad 79 tys. zł zostanie zakupiona i zamontowana platforma pionowa, a także poręcz asekuracyjna na klatce schodowej. W ramach inwestycji zaplanowano wymianę drzwi wejściowych dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami, a także z myślą o nich zostanie przebudowana toaleta.

W Kupieninie z kolei zostanie przebudowana i rozbudowana szkoła podstawowa z przeznaczenie na Zespół Edukacyjno-Rewalidacyjny. Środki przekazane przez PFRON – niemal 45 tys. zł – pozwolą wymienić posadzki, wykonać izolację cieplną, przeciwdźwiękową, a także zbudować przeciwpożarowy strop. Prace zostaną przeprowadzone na I piętrze budynku, gdzie znajduje się szkoła specjalna oraz są prowadzone warsztaty terapii zajęciowej.

Biuro Prasowe UMWM


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)