Dzisiaj:
Czwartek, 23 września 2021 roku
Boguchwała, Bogusław, Libert, Minodora, Tekla

Pierwsza edycja Festiwalu TRZECIEGOMAJA.PL

5 maja 2011 | komentarze 4

Mimo chłodu i w przeważającej części deszczu młodzi bawili się na I Festiwalu Muzycznym „Trzeciegomaja.pl” dobrze.

Na scenie plenerowej ustawionej na parkingu DDK wystąpiło siedem grup grających różne odmiany rocka, metalu i hip hop. Zagrały zespoły, które zaczynały swoją artystyczną drogę w Dąbrowie Tarnowskiej albo – jak kilka najmłodszych – obecnie zaczynają swoją działalność twórczą.

Przekrój wieku muzyków bardzo duży –                      od gimnazjalistów do trzydziestolatków z okładem. Gwiazdą wieczoru – momentami przy padającym z nieba śniegu – była formacja „WASHING MACHINE”, która reaktywowała się specjalnie na ten koncert, jeden z muzyków przyleciał nawet zza oceanu. Oprócz legendarnych i świetnie znanych swego czasu na Powiślu i w Tarnowie „Washingów” wystąpili: „GROM”, „ENSILVAE”, „INVADERS”, „SUCHY CHLEB DLA KONIA”, „WM” i „PJK”.

Festiwal uroczyście otworzyli: Michał Rugiełło – inicjator tego nowatorskiego przedsięwzięcia i Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK, instytucji, która podjęła się trudnej roli gospodarza i współfinansującego (obok sponsorów) festiwalu.

Obaj podkreślili cel imprezy, która jest wyrazem spontanicznego świętowania radosnej rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, szczególnie w środowisku młodzieżowym, daje szansę krzewienia patriotyzmu bez zadęcia i sztampy. Co ciekawe, wśród widzów były nie tylko nastolatki.                 Na parking DDK przyszli przedstawiciele kilku dąbrowskich pokoleń, a nawet weterani wojny – kombatanci. Uczestników zapewne byłoby znacznie więcej, gdyby nie zimno                              i deszcz.

Tym bardziej więc wszyscy z niecierpliwością czekać będą na drugą edycję festiwalu w dniu 3 maja 2012 roku!

żródło:

Dąbrowski Dom Kultury


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

 1. 6 maja 2011 o 08:01
  Miz :
  Brawa dla organizatorów. Świetny pomysł, kiedy jeszcze pogoda była fajna widac było, że ludzie są zainteresowani tego typu imprezami, ludzi było dużo. Szkoda tylko, że padający deszcz zepsuł tak dobrze zapowiadające się koncerty choc i tak trzeba podziwiać ludzi, którzy w padającym deszczu (lub śniegu!) bawili się pod sceną.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 2. 6 maja 2011 o 16:55
  marian3a :
  świetna inicjatywa, świetna organizacja na wysokim poziomie jedynie pogoda nie dopisała, warto było przyjechać i zobaczyć znów na żywo "Washing Machine". Brawa dla organizatorów raz jeszcze.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 3. 6 maja 2011 o 17:18
  Fan :
  Strzał w dziesiątkę! Myślę że to początek nowej cyklicznej imprezy DT. Pogoda była koszmarna ale widać nie wystraszyło to zainteresowanych. Brawo dla organizatorów! Za rok mam nadzieje że zaświeci słońce.
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)
 4. 7 maja 2011 o 17:57
  A no ;) :
  Ludzie z pasją - tacy jak Michał R. nadzieją naszej przyszłości! :) gratulacje i życzenia wielu sukcesów w tejże tematyce :)
  VA:F [1.9.20_1166]
  Ocena: 0 (w sumie : 0)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)