Dzisiaj:
Poniedziałek, 29 listopada 2021 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

„PODRÓŻE Z JAROSŁAWEM KRETEM”

23 września 2021 | Brak komentarzy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie „Podróże z Jarosławem Kretem”, które odbędzie się 30 września 2021 r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej GCK w Żabnie.

Jarosław Kret – dziennikarz, fotoreporter, prezenter telewizyjny. Studiował egiptologię, a także archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę i kulturoznawstwo.

W latach 90. był reporterem i prezenterem „Teleexpresu”. Prowadził autorski program telewizyjny „Klub Podróżników”, nakręcił kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Należał do pierwszego założycielskiego składu redakcyjnego magazynu „National Geographic Polska”.

Jest prezenterem pogody i spikerem oraz autorem i współautorem cykli telewizyjnych: „Od słów do głów”, „Planeta według Kreta”, „Podróże z barometrem”. Od czerwca 2020 r. prowadzi na antenie Superstacji swój autorski magazyn „EkoKret”, w którym omawia zagadnienia związane z ekologią. Należy do elitarnego Explorers Club. Jest autorem książek: „Kret na pogodę”, „Ziemia Święta”, „Madagaskar”, „Moja Ziemia Święta”, „Atlas pogody” (współautor), „Moje Indie”, „Planeta według Kreta”, „Mój Egipt”, „Podróże kulinarne z Jarkiem Kretem. Kuchnia indyjska”, „Mój Madagaskar”, „W Ziemi Świętej”.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odebrania w M-GBP w Żabnie od 20 września.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)