Dzisiaj:
Sobota, 15 sierpnia 2020 roku
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir

PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU

16 czerwca 2020 | Brak komentarzy

Podczas tegorocznego czerwcowego weekendu trwającego cztery dni, od 11 do 14 czerwca na drogach Powiatu dąbrowskiego było bezpiecznie. Doszło do trzech kolizji, gdzie sprawcą jednej z nich był nietrzeźwy kierujący.

Kierujący smartem w miejscowości Radgoszcz, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, mundurowi po przybyciu na miejsce zdarzenia wyczuli od 67-letniego mężczyzny woń alkoholu. Mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska posiadał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci ujawnili łącznie ponad 80 naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Najważniejszym zadaniem funkcjonariuszy ruchu drogowego i prewencji w tych dniach było dbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Mając powyższe na uwadze Policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Ponadto funkcjonariusze przypominają wszystkim uczestnikom dróg, aby w przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia kierowców pojazdów mogących prowadzić je w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 112.

KPP w DT

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)