Dzisiaj:
Czwartek, 2 kwietnia 2020 roku
Franciszka, Sądomira, Urbana, Władysława

PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIŚLA

8 stycznia 2020 | 1 komentarz

Podczas tegorocznego styczniowego weekendu w okresie od 4 do 6 stycznia na drogach powiatu dąbrowskiego doszło do jednego wypadku oraz trzech kolizji.

Do wypadku doszło w dniu 4 stycznia około godz. 15.20. na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Żelazówka, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana.

Ponadto podczas styczniowego weekendu dąbrowska Policja zanotowała 3 kolizje, ujawniła jednego kierującego posiadającego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 2 pojazdy z zaniżonymi stanem licznika.

Mundurowi od 1 stycznia 2020 roku korzystają już z nowych uprawnień. W ich ramach sprawdzają zapisy z samochodowych drogomierzy. Przypominamy, że zgodnie z prawem, zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem. Zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego od 25 maja 2019 r. cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia.

Wobec powyższego Policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i rozsądek.

KPP w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 9 stycznia 2020 o 20:27
    mieszkaniec :
    Czyli spokój
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)