Dzisiaj:
Wtorek, 29 listopada 2022 roku
Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

„POETYCKIE RĘKODZIEŁO”

1 września 2022 | Brak komentarzy

W powakacyjnej części projektu „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia” Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej kieruje swoją ofertę szczególnie do seniorów, proponując im udział w warsztatach artystycznych pt. „Poetyckie rękodzieło”.

Biblioteka pragnie zaangażować starszych mieszkańców naszej lokalnej społeczności w zajęcia łączące słowo pisane z własnoręcznie wykonanymi ozdobami będącymi pod wieloma względami dziełami o walorach artystycznych.

Powstałe prace będą nawiązywały do motywów łączących wiersze Marii Konopnickiej i Marii Kozaczkowej, m.in. przywiązanie do ojczyzny, opis piękna przyrody i nawiązanie do wartości rodzinnych. Zajęcia pozwolą seniorom nabyć nowe umiejętności, spożytkować przyjemnie wolny czas i poznać nowych ludzi. Znajomości te w przyszłości mogą przekształcić się w bliższe relacje i wpłynąć pozytywnie na samopoczucie uczestników.

Warsztaty przeprowadzi Krystyna Wenc-Szatko, która jest absolwentką Liceum Plastycznego oraz pracownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Lisiej Górze. Jest również instruktorką Amatorskiego Ruchu Artystycznego, od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne i rękodzieło dla osób w różnym wieku. Uczy także sztuki związanej z ozdobami utrzymanymi w tradycji ludowej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 września (czwartek) 2022 roku o godz. 14:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt do 6 września 2022 roku, tel. 14 655 93 03 wew. 13 – liczba miejsc ograniczona.

Projekt „Dwie Marie – polskie wersy łączą pokolenia” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)